Sadaļas Sadaļas

Kurzemē situācija ar bezdarba līmeni strauji uzlabojas

Kurzemē bezdarba līmenis krities visstraujāk, informēja Nodarbinātības valsts aģentūras Liepājas filiāles vadītāja Dace Baumane. Statiskas dati liecina, ka bezdarba līmenis Kurzemē sarucis līdz 8,6%. No augusta pakāpeniski pieaug arī brīvo darba vietu skaits.  

Atskaites punkts un datums ir 16. marts, Latvijā bija ieviesta ārkārtas situācija Covid-19 izplatības ierobežošanai, norādīja NVA Liepājas filiāles vadītāja Dace Baumane. Tas ir laika nogrieznis, kas ietekmējis arī šī brīža statistikas rādītājus un procesu kopumā.

Kurzemē situācija ar bezdarba līmeni strauji uzlabojasInga Ozola

“Sākot no tā brīža, bezdarbnieku pieaugums Liepājā un apkārtējos novados bija aptuveni 1000 bezdarbnieku, kas reģistrējās apmēram līdz jūnija vidum. Lielākais pieaugums bija marta otrā puse un viss aprīlis,” stāstīja Baumane.

No jūlija sākuma bezdarba pieaugums beidzās, kad arī sākās izteikta situācijas uzlabošanās, skaidroja Baumane.

“Ja procentuāli rēķina, tad samazinājums noticis par 12%. Pieaugums bija apmēram 1000 bezdarbnieku, bet tagad ir mīnuss 550. Jebkurā gadījumā bezdarbnieku skaits ir lielāks nekā pagājušā gadā, tie ir vairāki simti,” norādīja NVA pārstāve.

Krasākas pārmaiņas pavasarī un vasarā bija jūtamas Rīgas reģionā, bet Liepājā situācija bijusi samērā stabila.

“Varu teikt, ka Liepājas filiāle šajā periodā nav saņēmusi nevienu pieteikumu par kolektīvo atlaišanu. Milzīgas atlaišanas no viena uzņēmuma nav notikušas,” informēja NVA filiāles vadītāja Dace Baumane.  

Liepājā NVA filiālē reģistrējas dažādu profesiju pārstāvji no dažādiem uzņēmumiem.

“Personīgi saskāros ar reģistrētiem bezdarbniekiem, piemēram, lidmašīnu piloti, reģistrējās kuģu kapteiņi, stūrmaņi utt., kas līdz šim tā nebija novērots. Tas viss, ko ietekmēja mobilitātes apstādināšana gan pa jūru, gan gaisā,” stāstīja Baumane.  

Tajā pašā laikā Kurzemē situācija ir bijusi pozitīvāka nekā valstī kopumā.

“Ja salīdzina pīķa brīdi jūlijā, tad pieaugums bija diezgan būtisks – tad bija gandrīz 10000 bezdarbnieku. Tas bija 9,1%, bet šobrīd septembrī samazinājums ir par 0,5%. Tas ir straujākais samazinājums, salīdzinot ar citiem Latvijas reģioniem, citur ir mazāk. No augusta brīvo darba vietu skaits atkal palielinās,” pauda Baumane.

Vidēji dienā Liepājā darbā iekārtojas 25 bezdarbnieki. 

Vispieprasītākās brīvās vakances ir kravas automobiļu vadītājiem, ēku būvtehniķiem un apdares darbu veicējiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt