Pusdiena

Valsts kontrole: Pedagogu algu sistēmai jātop vienkāršākai, saprotamākai un caurskatāmākai

Pusdiena

Vēlēšanas Bavārijā var nest jaunu politisko zemestrīci Vācijā

No 12. līdz 14. oktobrim Latvijā turpinās industriālā mantojuma dienas

Kurzemē nedēļas nogalē bez maksas varēs aplūkot bākas, ūdenstorņus, dzirnavas

Latvijā no 12. līdz 14.oktobrim turpināsies industriālā mantojuma dienas. Šoreiz industriālā mantojuma nedēļas nogale norisināsies Kurzemē. Divu dienu laikā interesentiem būs iespēja bez maksas apmeklēt bākas, ūdenstorņus, dzirnavas, hidroelektrostacijas un dzelzceļa objektus. Vairāki no tiem savu otro elpu ir ieguvuši tieši šogad, piedaloties Kurzemes plānošanas reģiona īstenotajos INTERREG Igaunijas - Latvijas programmā, kas veicina industriālā mantojuma tūrisma attīstību. 

Citviet Latvijā industriālā mantojuma nedēļas nogales jau aizvadītas, tagad pienākusi kārta Kurzemei, kas var lepoties ne tikai ar savām unikālajām bākām jūras krastā, bet arī citiem vērtīgiem objektiem, kuri vēl tikai gaida savu atdzimšanu.

Viens no šādiem objektiem atrodas Liepājā. Karostas ūdenstornis savu funkciju vairs nepilda, taču joprojām ir viena no pārsteidzošākajām vietām pilsētā. Projekts torņa sakārtošanai ir izstrādāts, taču pagaidām vēl nav skaidrības par finansējumu šādiem mērķiem.

Par ūdenstorni vairāk stāsta uzņēmuma ”Liepājas ūdens” ūdensapgādes nodaļas vadītājs Jānis Blūms: "Cara laikā tika uzbūvēts un piegādāja karaostai ūdeni. Darbojās līdz deviņdesmitajiem gadiem, kad SIA "Liepājas ūdens" pārņēma un tad pēc kāda īsa brīža tika pievienots centralizētajam ūdens tīklam."

Uzņēmums "Liepājas ūdens" turpina apsaimniekot objektu un arvien atsaucīgāk šī industriālā mantojuma durvis atver plašākai publikai.  Ja sākotnēji torni izmantoja kādiem mākslas projektiem, tad šobrīd plašākas iespējas būs arī interesentiem un tūristiem.

Attēlā Šlīteres bāka

Šajā nedēļas nogalē Karostas ūdenstornī notiks gida bezmaksas ekskursijas, būs apskatāma informatīva ekspozīcija par pašu torni un Karostas ūdensapgādes vēsturi, kā arī fotogrāfiju izstāde un virtuālā Ivara Salmaņa foto izstāde "Industriālais mantojums Kurzemes reģionā". Projektā iesaistījusies Karostas glābšanas biedrība. Tās vadītāja Monta Krafte uzver, ka objekts ir ļoti saistošs tūristiem, turklāt nākotnē to varētu izmantot arī kā skatu torni. 

"Viens no tādiem Karostas simboliem. Šobrīd diemžēl logi ir aizmūrēti ar tādiem tā saucamajiem stikla ķieģeļiem, līdz ar to panorāma tur nepaveras. Bet, kā saka SIA "Liepājas ūdens" darbinieki, viņi ir izaicinājumiem gatavi un gatavi arī laika gaitā tos logus nomainīt atbilstoši tam, kādi tie vēsturiski ir bijuši. Tad tas tornis varētu kalpot arī kā skatutornis," lēš Krafte.

INTERREG Igaunijas-Latvijas programma veicina 26 dažādu industriālu objektu iekļaušanu tūrisma apritē. Kurzemes plānošanas reģiona projekta "Industriālais mantojums" vadītāja Jana Kalve akcentē vairākus objektus Kurzemē: "Piemēram, mēs esam īpaši gandarīti par Aizputes ūdenstorni, kurš savulaik bija paredzēts nojaukšanai, bet tagad kļuvis par lielisku apskates objektu. Tāpat arī, piemēram, Ovīšu bāka mūsu projekta ietvaros ir ieguvusi jaunu, interaktīvu ekspozīciju, kas būs īpaši interesanta bērniem, jauniešiem."

Šajā nedēļas nogales tūrē piedalās Pāces Vilnas fabrika, Adatu fabrika Kuldīgā, dzelzceļa stacija "Airīte", Aizputes ūdenstornis, Užavas,  Šlīteres, Akmeņraga un Ovīšu bāka, kā arī Karostas ūdenstornis Liepājā, Piejūras brīvdabas muzeja dzelzceļš Ventspilī un Valdgales dzirnavas.

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti