Dienas ziņas

Atceroties barikādes, domā par nākotni

Dienas ziņas

Pastkastīte tukša – kur šodien palikusi vietējā avīze?

Vētra posta Kurzemi

Kurzemē apzina vētras postījumus – lūzušus kokus, bojātus jumtus, luksoforus un auto

Pagājušajā diennaktī Kurzemes ceļi kļuva neizbraucami, sniega vētra un vēja brāzmas līdz 33 metriem sekundē izraisīja vairāk nekā 40 ceļu satiksmes negadījumu. Komunālie dienesti nu likvidē vētras sekas, jo vējš nav žēlojis ne jumtus, ne kokus. Lielākais vēja ātrums konstatēts Ventspilī.

Piektdien, 21. janvārī, Kurzemes pilsētās tiek likvidētas vētras sekas. Sinoptiķi jau savlaicīgi ziņoja par gaidāmo vētru, un vietējās pašvaldības Kurzemē izdeva rīkojumus iestādēm, policijai, sniega tīrīšanas uzņēmumiem par nakts dežūrām. Visslielākais vēja spēks – 33 metri sekundē – pārsteidzis Ventspili. Šī bija jau trešā vētra divu nedēļu laikā.

''Jāsaka godīgi: pēdējos 15 gados šī ir viena no spēcīgākajām vētrām, kas bijusi Ventspilī. Ceļazīmes ir nopūstas, nolauztas. Vairākas luksoforu sekcijas ir bojātas,” norādīja “Ventspils komunālās pārvaldes” direktora vietnieks Edgars Puriņš.

Šoreiz vētra plosīja Kurzemi kopā ar spēcīgu sniegputeni. Redzamība uz valsts nozīmes autoceļiem bija zudusi. Kā ziņo aculiecinieki, jau vēlā pēcpusdienā, kad vējš palielinājās spēkā, no ceļa nobraukušo transportlīdzekļu skaits bija liels.

Ventspilniece Solvita Štekerhofa no Durbes uz Ventspili braukusi četras stundas. Koks uz ceļa lūza vien dažus metrus no braucošās automašīnas. ''Daudz ko lika pārdomāt! Man tiešām bija jābrauc... Man bija atstāts logs vaļā Durbes dzīvoklī. Bet citos gadījumos es noteikti nebrauktu,” sacīja Solvita.

Kurzemē vairākos rajonos bija novērojami elektrības traucējumi, kas turpinās vēl piektdien. Ventspilī naktī sabojātie luksofori apturēja satiksmi, cilvēki filmēja lidojošu jumtu fragmentus un glāba savas automašīnas, kas atstātas zem lūstošajiem kokiem.

Inga Ieviņa kopā ar kaimiņiem mēģināja noturēt krītoša jumta fragmentu, lai tas nesabojātu piecstāvu mājas dzīvojošo automašīnas, līdz palīdzību izdevās sagaidīt no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta.

''Šis skārda gabals, kas varēja būt kaut kas no jumta, vēja ietekmē varēja pagriezties un izsist stiklus! Ar kaimiņu palīdzību risinājām tā, ka piesējām skārda plāksni pie mana balkona ar vairākiem piegājieniem. Vēja ietekmē tas nemaz nav viegli,” pastāstīja Inga.

Kā informēja “Ventspils komunālā pārvalde”, piektdienas rītā tika fiksēti vairāk nekā 70 nogāzti koki, viens no tiem dižkoka statusā. Cietusi arī vēsturiskā kastaņu aleja pilsētas centrā.

Ne visi postījumi šobrīd ir apzināti, dienesti joprojām saņem zvanus ar lūgumu palīdzēt no privātpersonām. Tik lielu lūzušo koku skaitu neatceras pat vispieredzējušakie komunālās pārvaldes darbinieki.

''Es varu pateikt konkrētu skaitli: uz šo brīdi tie ir 70 koki, kas ir ļoti liels skaits. Kamēr es šeit strādāju, tas ir pirmoreiz. Noteikti vēl radīsies, jo vējš pūš diezgan stipri,” sacīja Ventspils dārzniece Zane Makrecka.

Ņemot vērā to, ka vēja brāzmas turpinās arī piektdien, koku zāģēšana Kurzemes pilsētās notiks pakāpeniskā un prioritārā secībā, vispirms likvidējot tos kokus, kas bloķē ielas un brauktuves.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti