Kursīte – Pakule: Sabiedriskā medija koncepcija izsauc daudz jautājumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Pašreizējā sabiedriskā medija izveides koncepcija izsauc daudz jautājumu, tādēļ partija „Vienotība” to patlaban nevar atbalstīt, ceturtdienas rītā intervijā Latvijas Radio sacīja Saeimas deputāte Janīna Kursīte – Pakule (V). Savukārt Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekļiem, iespējams, būtu jādomā par atkāpšanos no amata.

Trešdien Janīnas Kursītes–Pakules pārstāvētā partija pievienojās koalīcijas partnerim – Nacionālajai apvienībai –, kas jau iepriekš pauda neapmierinātību ar koncepciju un noraidīja to valdībā. Tiesa, premjers Valdis Dombrovskis (V) koncepciju, pretēji savai partijai, turpina atbalstīt.

Kursīte–Pakule norādīja, ka „šī koncepcija izsauc krietni daudz jautājumu”. Viņa pauda, ka laikā, kad nauda ir ļoti vajadzīga, piemēram, augstākajai izglītībai un citām sfērām, būtu nepareizi sabiedriskā medija mācību centram veltīt vairāk nekā piecus miljonus latu.

Tāpat pārdomas izsaucot notiekošais Televīzijā. „Šajā brīdī, kad Radio ir stabilas pozīcijas. Radio ir stabila vieta kultūrai, politiskiem raidījumiem (..) Televīzijā ir kā uz šūpojoša kuģa,” viņa sacīja, Par nestabilitātes piemēru viņa minēja gan notikušās diskusijas ap raidījuma „100g kultūras” raidlaiku, gan kadru mainību.

Kursīte–Pakule atzina, ka līdz ar koncepcijas apšaubīšanu par atrašanos savā amatā ir jādomā NEPLP locekļiem. „Šis ir apsverams jautājums,” pieļāva Kursīte–Pakule, „Viņiem ir jādomā par atkāpšanās. Un es domāju, ka pozīcijai arī ir jādomā par kādiem radikāliem līdzekļiem”. Tiesa, vienlaikus Kursīte–Pakule uzsvēra, ka ar atlaišanu no amatiem nevajadzētu steigties.

Deputāte atklāja, ka „Vienotībā” jautājumu par koncepcijas atlikšanu izvirzīja Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa. Neviens viņas priekšlikumam neesot iebildis – tie, kuri esot izteikušies, tie viņas skatījumu esot atbalstījuši.

Kursīte–Pakule noraidīja apgalvojumu, ka medija koncepcija būtu radījusi domstarpības starp premjeru un „Vienotības” Saeimas frakciju. „Nav pamata runāt par domstarpībām (..) Premjers nevar iedziļināties visās niansēs visos jautājumos,” teica Kursīte–Pakule.

Viņa pauda, ka sākotnēji ideja par vienoto mediju šķitusi pievilcīga. Tomēr, kad koncepcija bijusi gatava, tad „var ieraudzīt, ka kaut kas ir nogājis aplam”, sacīja deputāte.

Vaicāta par vienotā medija nākotni, viņa teica, ka iespējamie scenāriji esot vairāki – daļēja apvienošana, kopīgu projektu realizācija un citi.

„Vienotība” ir otrā no trim valdību veidojošajām partijām, kas aptur vienotā medija koncepciju. Pirmā bija Nacionālā apvienība, kas argumentēja, ka jautājumi ap sabiedrisko mediju nav pietiekami izdiskutēti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti