Dienas ziņas

Skujenē veido kopienu

Dienas ziņas

Saglabā latgalisko arī Īrijā

Kurmenes baznīcai saziedoti vairāk nekā 5000 eiro

Kurmenes baznīcai saziedoti vairāk nekā 5000 eiro

Ar labdarības koncertu, kurā piedalījās pazīstami mūziķi, sākta Kurmenes katoļu baznīcas glābšanas akcija. Pirmajā koncertā saziedoti vairāk nekā 5000 eiro, ar ko pietikšot grīdas seguma atjaunošanai. Ar ziedojumiem līdz nākamā gada Pēterdienai, kad dievnamam apritēs 150 gadu, plānots veikt kārtīgus remontdarbus baznīcas ēkā un arī sakārtot šovasar atgūtos īpašumus. 

1870. gadā grāfa Komarovska būvētā Kurmenes baznīcas ēka, kas 1919. gadā līdz ar katoļu draudzes izveidošanu nodota tās rīcībā, saglabājusies arī līdz mūsdienām.

Naudas trūkums un laika zobs gan darījis savu.  Ilgstoša mitruma ietekmē cietušas baznīcas sienas, bojātas arī dažas sijas un notecējuši zīmējumi. Iedot otro elpu dievnamam apņēmies šovasar par Kurmenes katoļu draudzes prāvestu nominētais Andrejs Mediņš.

“Sāksim ar grīdu, turpināsim sakārtot sienas un esam apņēmības pilni līdz Pēterdienai veikt kosmētisko remontu, bet, lai to izdarītu, ir jānomaina dažas griestu sijas, bet to ceram pēc Ziemassvētkiem, kad jau baznīcā būs silts,” stāstīja Andrejs Mediņš.

Šīs vasaras laikā teju no jauna ir izveidojusies draudze, un pašreiz tajā esot jau aptuveni 40 cilvēki. Tomēr ar draudzes ziedojumiem vien nepietiks, lai glābtu dievnamu, tāpēc, gluži tāpat kā Bārbelē un Bruknā, iecerēts līdzekļus vākt ar  labdarības koncertiem.

Pirmajā  koncertā uz skatuves kāpa vairāki labi zināmi mūziķi, kurus atsaukties iedvesmojusi  priestera Mediņa  personība.

“Tā personība ir tik gaiša un gaismu dodoša, ka vienkārši gribas būt viņa tuvumā un šo sajūtu turpināt,” atzina grupas ''Putnu balle'' dalībniece Līva Kalniņa.

“Šī sajūta neatšķiras no tām, ko mēs visi kopā tveram Bruknas koncertos. Ir jauna vieta, ir jauns izaicinājums, un ir patiess prieks un lepnums, ka mēs varam būt daļa no tā,” piebilda grupas ''Putnu balle'' dalībniece Kristiāna Stirāne.

Rudens zelta piebērtajā estrādē uzstājās arī grupas ''Prāta vētra'' līderis Renārs Kaupers, kurš Kurmenē esot pirmoreiz, tomēr jau paspējis saskatīt tās skaistumu.

“Jauka, sakopta vieta. Zālīte nopļauta, ir nami, mājas. Paskaties - uzrodas uzņēmīgi cilvēki, kas grib izdarīt vēl kaut ko vairāk, nekā jau ir, vai kaut ko atjaunot, kā šajā gadījumā - uzlikt jaunu baznīcas grīdas segumu, un, protams, Andrejs ir milzīgs iedvesmotājs.

Ja Andrejs piezvana un uzrunā, tad faktiski nav variantu. Tu celies, ņem ģitāru un brauc,” sacīja Kaupers.

Ziedojumi no pirmā koncerta, uz kuru sabraukuši ap 150 interesentu, tikšot izlietoti baznīcas grīdas atjaunošanai.  Lai īstenotu pārējās ieceres, ik mēnesi turpināšoties arī akcijas ''Saglābsim Kurmeni'' labdarības koncerti.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt