Dienas ziņas

Polijā notiek prezidenta vēlēšanas

Dienas ziņas

Autoavārijās nedēļas nogalē seši bojāgājušie

Kurmenē sākusies atdzimšana

Kurmenē sākusies atdzimšana – baznīca un tās apkārtne piedzīvojusi vērienīgas pārvērtības

Tūlīt pēc Jāņu brīvdienām Kurmenē sākušās Pēterdienas svinības. Svētki šoreiz veltīti baznīcas 150. gadskārtai un ilgs veselu nedēļu, bet gatavošanās tiem zināmā mērā aizsākusi Kurmenes atdzimšanu.

Tradīciju ar vērienu atzīmēt Pēterdienu Kurmenē savulaik iedibinājis Kurmenes katoļu baznīcas izveidotājs grāfs Pēteris Komarovskis. Šogad svētki ir īpaši, gan tāpēc, ka baltajam dievnamam aprit 150. gadskārta, gan tāpēc, ka gada laikā prāvesta Andreja Mediņa vadībā tas piedzīvojis vērienīgas pārvērtības.

“Mūžā es necerēju, ka tā baznīcā varētu būt. Es domāju, kā lai siltina to baznīcu, un tad ielika apsildāmās grīdas. Tas ir neticami pilnīgi, ka silta baznīca,” stāsta draudzes vecākais Ilgonis Mašinskis.

Jau paveiktas svarīgas lietas, norāda Kurmenes Svētā Pētera Romas katoļu baznīcas draudzes prāvests Andrejs Mediņš: “Daudzas ēkas arī [esam] iekonservējuši, un visu sākuši lēnām atjaunot tā, kā mēs redzam baznīcu, mācītājmuižu un parku, kuru, pateicoties mūsu lielajiem Latvijas draugiem, esam iesākuši atjaunot.”

Kurmeniete Sarmīte Ķīse atzīst, ka sākumā daudzi bijuši skeptiski par plānotajiem darbiem: “Ārprāts, koki ir izzāģēti, kas te tagad notiek. Bet bija speciālisti, un tiešām tika izzāģēti tikai bojātie koki un tie, kuri bija bīstami. Tagad mums vislielākajā vētrā nenogāzās neviens koks.”

Kurmenē atzīmē Svētā Pētera katoļu baznīcas 150. jubileju

Kā pārsteigums visiem šogad Pēterdienas viesus sagaida arī citviet tik ierastais tirdziņš. Tas iekārtots vēsturiskajā tirgus laukumā un turpmāk notikšot trīs reizes gadā.

“Noteikti vajag tirgu. Svarīgi ir cilvēkus redzēt, satikt,” uzskata kurmeniete Ināra.

Atdzīvošanos piedzīvo arī pirms gandrīz desmit gadiem izremontētā un tūdaļ slēgtā Kurmenes skolas ēka. 

Vismaz nākamos četrus gadus, kamēr tiks remontētas telpas Skaistkalnē, šeit darbošoties meiteņu skola.

“Meitenes mācīsies to, kas ir jāzina īstai meitenei – sievietei. Dažādas noderīgas lietas, sākot ar ēst gatavošanu un rokdarbiem. Gribam palīdzēt meitenēm izaugt par sievietēm, kuras apzinās savu vērtību dzīvē, savu vērtību ģimenē,” stāsta topošās skolas direktore Agita Krastiņa.

Skolas atjaunošanu vietējie lielākoties vērtē atzinīgi, vien rokdarbnieces, kurām šajā ēkā bijusi atvēlēta viena telpa, ir mazliet skumīgas.

Kurmeniete Ināra bilst: “Tur varbūt varētu būt vecajiem ļaudīm." Savukārt kurmeniete Malda atzīmē: "Tas ir viens no variantiem, bet man patiktu, ka tur būtu amatnieku māja.”

Kurmenē atzīmē Svētā Pētera katoļu baznīcas 150. jubileju

Kā atzīst enerģiskais prāvests un Bruknas Kalna svētību kopienas vadītājs Andrejs Mediņš, iesāktas ir daudzas labas lietas un darāmā vēl ir ļoti daudz.

Grūtākais gan neesot uzbūvēt un izveidot, bet gan atgriezt kurmeniešos dzīves prieku un ticību labākai nākotnei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti