Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Lauksaimnieku apvienības valdes priekšsēdētāju Sandru Stricku

Daļēji vecākiem kompensēs izdevumus par bērnu interešu izglītību

Kultūras nama direktore: Atlīdzība par pulciņiem ir labs atspaids

Valsts daļējas kompensācijas vecākiem par tēriņiem bērnu interešu izglītībai ir atspaids un ļoti laba lieta, intervijā LTV saka VEF Kultūras pils direktore Ženija Katkovska.

Šobrīd iedzīvotāju ienākumu nodokļa maksātāji ik gadu, iesniedzot savu ienākumu deklarāciju, no valsts var saņemt attaisnotos izdevumus par izglītību un ārstniecības pakalpojumiem. No nākamā gada sākuma šis saraksts tiks papildināts. Bērnu līdz 18  gadu vecumam vecāki no nākamā gada tiek aicināti saglabāt visus čekus un kvītis, kas saistīti ar viņu atvašu interešu izglītību.

„Sākot ar 2016.gadu, attaisnotajos izdevumos varēs iekļaut izdevumus par bērnu interešu izglītību – tas ir dažādiem pulciņiem, sporta nodarbībām, kas līdz šim nebija iespējams. Lai to izdarītu, vecākiem būs jāiesniedz gada ienākumu deklarācija un jāpievieno klāt čeki  vai citi attaisnojošie dokumenti, ka ir veikti maksājumi,” skaidro Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu pārvaldes speciāliste Jana Antipova.

Atpakaļ gan nevarēs saņemt visu naudu, kas ieguldīta bērna izglītībā. Valsts iedzīvotājiem apmaksā tikai Iedzīvotāju ienākumu nodokli - 23% no kopējās summas.

Valsts arī ir noteikusi maksimālo summu, ko katru gadu iedzīvotāji par izglītības un medicīnas pakalpojumiem ir tiesīgi pieprasīt atgriezt. Neskatoties uz to, ka tagad klāt nāks arī attaisnotie izdevumi par bērnu interešu izglītību, kopējo summu pagaidām nav plānots palielināt. „Nē, kopsumma nemainās, paliek Ministru kabineta noteikumos noteiktie ierobežojumi 213,14 eiro. Cik liela summa būs nākamgad, vēl nezinām. Kopējais limits nemainīsies, bet klāt vēl varēs pievienot izdevumus par bērnu interešu izglītību,” stāsta VID pārstāve.

Lai gan summa gada griezumā daļai sabiedrības varētu nešķist pārāk liela, VEF kultūras pils direktore Ženija Katkovska norāda, ka valsts nākšana pretim bērnu interešu izglītībai ir ļoti laba lieta. „Protams, jo vecākiem algas ir kādas nu kuram. Ir dažādi interešu pulciņi un, ja tās samaksas ir lielas un  vēl ir skolā un dārziņā kādas maksas, tad vecākiem tā ir liela slodze, tāpēc katrs cents  atpakaļ ir ļoti laba lieta. Ja ģimenē ir divi vai trīs bērni, kuri piedalās [pulciņos], tā ir zināma summa, kas sakrājas,” teic Katkovska.

Izdevumus par bērnu interešu izglītību valsts sāks kompensēt 2016.gadā. Tas nozīmē, ka čeki un kvītis par 2015.gadu vai vēl senāki nebūs derīgi. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti