Sadaļas Sadaļas

Kuldīgas tehnikumā gandarīti par garantijas programmu, kas ļauj jauniešiem ātri apgūt profesiju

Sākusies ziemas uzņemšana Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā. Vairākus gadus tehnikums īsteno arī Jauniešu garantijas programmu, kas, piesaistot Eiropas Savienības (ES) līdzfinansējumu, ļauj jauniešiem salīdzinoši īsā laikā apgūt profesiju un saņemt stipendiju. Programma ir attaisnojusies, uzsver skolas vadība, jo nevienam vien jaunietim pēc studiju beigām izdevies atrast labi apmaksātu darbu.

Programmā „Jauniešu garantija” Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums ir iesaistījies jau no pašas tās sākuma. Iespēja apgūt profesiju ir visās programmās, kurās tehnikums strādā. „Ir ļoti labs risinājums, jo programma ir ļoti īsa. Pēc vidusskolas tas ir aptuveni gads, pusgads ir kvalifikācijas prakse. Šīs prakses laikā lielākā daļa jauniešu jau nostabilizējas un var turpināt darba attiecības. Šīs darba iespējas ļauj palikt jaunietim Latvijā,” stāsta direktore Dace Cine.

Direktore min vairākus piemērus, kad jauniešiem izdevies atrast labi apmaksātu darbu. Šoruden restauratora asistenta apmācību pabeigusi Linda Spriesle. Pagaidām viņa vēl profesijā nestrādā, taču saskata Kuldīgā perspektīvas: „Iepriekšējo izglītību – sabiedrības pārvaldības speciālists - es ieguvu Grāmatvedības un finanšu koledžā. Tā ir cita joma, bet es biju darba meklējumos, ieraudzīju sludinājumu vietējā laikrakstā, kur bija iespējas pilngadīgām personām Jauniešu garantijā. Restaurācija piesaistīja. Tur ir tieša saskare ar vēsturi, un tu kop vēsturi.”

Jauniešu garantija pieejama jauniešiem no 17 līdz 29 gadu vecumam. Šogad mainīti arī Ministru kabineta noteikumi, lai mācības būtu pieejamas strādājošiem jauniešiem.

Pašlaik Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā sākusies ziemas uzņemšana. „Ziema sākusies, bet mūsu skolā miera nav, jo notiek aktīvs darbs, lai komplektētu jaunas grupas. Ceru, ka, sākot no 11. janvāra, būs jaunieši, kuri vēlēsies apgūt iemaņas programmvadības (CNC) kokapstrādes darbmašīnu specialitātē vai restauratora asistenta profesijā. Februāra beigās plānojam uzņemšanu viengadīgajās grupās – parastais galdnieks un istabene, kas darba tirgū ir pieprasīta,” stāsta metodiķe Līga Muceniece.

Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums šogad ir izstrādājis un sāk īstenot Latvijā pilnīgi jaunu programmu – koka izstrādājuma dizains. Pašvaldība sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju (LMA) pašlaik strādā, lai Kuldīgā izveidotu Mākslas un radošo klasteri. Viens no sadarbības partneriem būs tehnikums: „Mums jau šobrīd ir labas galdnieku darbnīcas, kur jaunieši apgūst šīs kompetences. Tehnikums ir iezīmēts jaunajā struktūrfondu periodā, kur mēs plānojam būvēt jaunu tehnoloģiju centru ar modernām klasēm. Mēs varētu būt viena no ļoti pamatīgām mākslas klastera sadaļām sadarbībā ar LMA, kur mūsu absolventi varētu turpinās studijas tepat Kurzemē.”

Skolas vadība uzsver pedagogu starptautisko pieredzi, kas ļauj profesionāli veidot programmas, apzinoties reālo situāciju darba tirgū.

Ziemas uzņemšanā līdz 8.janvārim mācībām var pieteikties jaunieši ar pabeigtu vidusskolas izglītību vai profesionālo vidējo izglītību. Savukārt ar pabeigtu pamatskolas izglītību uzņemšana turpināsies līdz  26.februārim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt