Ārpus Rīgas

LLKC pārstāvis Oskars Balodis par lietus ietekmi uz ražu, par bezmaksas konsultācijām

Ārpus Rīgas

''Rīgas un Apriņķa Avīzes'' galvenais redaktors Dzintris Kolāts par miskastēm Baložos

Kuldīgas slimnīcas jaunās valdes galvenais izaicinājums - jaunu darbinieku piesaiste

Kuldīgas slimnīcas jaunās valdes galvenais izaicinājums - jaunu darbinieku piesaiste

Šonedēļ darbu sākusi Kuldīgas slimnīcas jaunā valde. Tās galvenie izaicinājumi būs piesaistīt trūkstošos ārstus un medmāsas, kā arī saglabāt esošo trešā līmeņa slimnīcas statusu. Tikmēr Kuldīgas novadam arvien nopietnāk nākas domāt par jaunu mājokļu būvniecību, lai varētu nodrošināt jaunu speciālistu piesaisti ne tikai medicīnas nozarē.

Pagājušā gada nogalē SIA “Kuldīgas slimnīca” vadītājs Ivars Eglītis iesniedza atlūgumu, līdz ar to Kuldīgas novada domei nācās meklēt jaunu slimnīcas vadību. Deputāti lēma, ka

turpmāk slimnīcas valdē darbosies divi cilvēki – viens, kurš pārvaldīs ārstniecības jomu, otrs būs profesionālis ekonomikā un vadībzinībās.

Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa stāsta, ka šādus cilvēkus izdevies atrast:

„Vadību mēs meklējām ļoti ilgi, kaut arī bija pieteikušies spēcīgi kandidāti. Ņemot vērā, ka iepriekšējais valdes loceklis Eglītis bija harismātiska personība, izšķiršanās nebija viegla. Tagad valdē ir divi cilvēki – ir daktere, par ārstniecisko jomu atbildēs Jeļena Mjasņikova. Savukārt Agrim Rozenfeldam ir pieredze kapitālsabiedrību vadībā, bijis izpilddirektors un labi pārzina saimnieciskos jautājumus. Ceru, ka būs labi.”

Agris Rozenfelds bijis A/S “Jelgavas siltumtīklu uzņēmums” valdes loceklis un būvvaldes plānošanas nodaļas inženieris Jūrmalas pilsētas domē. Pēdējā darba vieta ir Pelču pagasta pārvalde. Kuldīgas slimnīcas valdes locekļa amats ir izaicinājums, kam viņš piekritis un tagad ir gatavs tuvāk iepazīties ar esošo situāciju:

„Galvenais ir saglabāt to, kas ir, un tas ir trešais līmenis, tikai pēc tam var domāt par attīstību.

Jādomā, ko varam iekšēji ieekonomēt. Ko vēl darīt papildus, kam var piesaistīt valsts finansējumu.”

Ārstniecības jomu Kuldīgas slimnīcā turpmāk pārzinās Jeļena Mjasņikova, kura no 2010. gada strādā Kuldīgas slimnīcas uzņemšanas nodaļā. Situācija slimnīcā viņai ir zināma, un kandidatūru atbalstījis arī personāls. Viņasprāt, galvenais izaicinājums būs darbinieku piesaiste. Šobrīd slimnīcai trūkst aptuveni 20 dažādu speciālistu.

„Kā visā Latvijā, tas ir kadru trūkums. Mums jācenšas piesaistīt jauni speciālisti pediatrijā, uzņemšanas nodaļā, dzemdniecībā, ginekoloģijā, nupat arī anestezioloģijā. Visur vajadzīgi jauni speciālisti,” uzskaita Mjasņikova.

Lai piesaistītu jaunus speciālistus Kuldīgai, nepietiktu tikai ar Kuldīgas pilsētas šarmu vien, pašvaldībai nākas domāt, kā risināt trūkstošo mājokļu jautājumu. Kādi ir iespējamie risinājumi?

„Mēs esam pieteikušies Ekonomikas ministrijā uz iespējamo programmu, ceram, ka būs līdzfinansējums, ja pašvaldības būvēs daudzdzīvokļu mājas. Ir viena esoša ēka, kuru varētu pārbūvēt par dzīvojamo māju. Dzīvojamo fondu sāk attīstīt arī privātais sektors,” skaidro domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa.

Viņa norāda, ka pēc garām diskusijām Kuldīgas slimnīcai tika piešķirts neatliekamās palīdzības slimnīcas statuss uz 18 mēnešiem, tāpēc svarīgākais uzdevums jaunajai vadībai būs šo statusu un pakalpojumu kvalitāti saglabāt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti