Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Kuldīgas slimnīcā būs četri jaunie ārsti

Kuldīgas slimnīcai ar pašvaldības stipendiju programmu piesaistīti četri jaunie ārsti

Lai piesaistītu jaunos ārstus, ne vienā vien pašvaldībā izveidota stipendiju programma, arī Kuldīgas novadā. Šogad stipendijai pieteikušies četri topošie ārsti trūkstošajās specialitātēs. Līgumu ar novada pašvaldību, ka speciālisti pēc studijām strādās Kuldīgas slimnīcā, viņi jau parakstījuši. 

Brīdis, kad Kuldīgas rātsnamā četri topošie ārsti ar saviem parakstiem apliecināja, ka ir gatavi par savu darba vietu izvēlēties Kuldīgas slimnīcu, bija ilgi gaidīts un svinīgs brīdis. Maksāt pēdējā kursa studentiem un rezidentiem stipendiju ir viens no veidiem ne vienā vien pašvaldībā, kā jaunos ārstus piesaistīt darbam reģionos. Kuldīgā šis ir trešais gads, kad šāda stipendiju programma izveidota, tomēr tikai šoreiz ir bijusi tik liela topošo ārstu atsaucība. Tā būs viena ārste interniste, viena pediatre un divi anesteziologi reanimatologi, kas tiks piesaistīti. 

Latvijas Universitātes (LU) anestezioloģijas-reanimatoloģijas rezidente Zane Činokajeva sacīja: “Cik es esmu runājusi ar saviem kursa biedriem, kolēģiem, liela daļa strādā reģionos, ne tikai Rīgā. Nav tā kā bija agrāk, ka visi gribēja tikai Rīgā. Es pat nezinu, vai no svara stipendija, vai cilvēkiem gribas palīdzēt un darīt arī kaut kur ārpus [Rīgas].”

Šobrīd Kuldīgas slimnīca ir lokālā neatliekamās palīdzības slimnīca. Jāteic, ka nevienam no topošajiem ārstiem Kuldīga nav dzimtā puse, izvēle par labu šai vietai bijusi dažādu iemeslu dēļ. 

Rīgas Stradiņa universitātes pediatrijas rezidente  Anna Kavecka norādīja: “Tādās slimnīcās lielāka iespēja būt pašam, nest atbildību par savu rīcību, mācīties, attīstīties. Es uzskatu, ka ir daudz plusi.”

Savukārt LU programmas “Ārstniecība” 6. kursa students Jānis Cimermanis sacīja: “Patika īstenībā, izskatījās maza, bet mūsdienīga slimnīca, daudzi pazīstami dakteri ir, kas te strādā vai ir strādājuši, dzirdētas labas atsauksmes, tādēļ izvēle krita par Kuldīgas slimnīcu tieši.”

Kuldīgas slimnīcas valdes priekšsēdētājs Agris Rozenfelds atzina, ka speciālistu piesaiste ir aktuāla ne tikai Kuldīgai, tāpēc visas metodes, kā tiek uzrunāti jaunie vai jau ilgāku laiku praktizējoši ārsti, viņš neatklāj. Pēdējos trīs gados ir piesaistīti 16 ārsti, bet arī tas nav pietiekami, un līgums ar jaunajiem ārstiem ir nozīmīgs. 

“Ja 60 dakteri vispār strādā, 4 ir liels procents. Katru gadu mēs domei sniedzam sarakstu ar trūkstošajiem speciālistiem, kurus redzam, skatāmies, kas piesakās. Vienmēr ir vajadzīgs vairāk, vēl joprojām mēs meklējam internistus, pediatrus, terapeitus, neatsakām ķirurgam, traumatologam, visus pakalpojumus, ko sniedzam, tie visi ārsti mums ir vajadzīgi,” pastāstīja Rozenfelds.

Mēnesī rezidentūrā studējošo topošo ārstu stipendija no Kuldīgas novada pašvaldības ir 100% no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt