Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Latvijas karoga vēsture

Reģionu slimnīcās beidzas kvotas ambulatorajiem pakalpojumiem

Kuldīgas slimnīcā valsts kvotas ambulatorajiem pakalpojumiem šogad jau beigušās

Kad gada pirmajā pusē Nacionālais veselības dienests daļu valsts finansējuma, kas bija paredzēts reģionālajām slimnīcām ambulatoro pakalpojumu sniegšanai, piešķīra Rīgas lielajām slimnīcām, reģionālo slimnīcu vadītāji brīdināja, ka iespējas šo pakalpojumu saņemt bez maksas beigsies vismaz mēnesi ātrāk. Viena no šādām slimnīcām, kur visi ambulatorie pakalpojumi šogad nu būs tikai par maksu, ir Kuldīgas slimnīca.

Ambulatorie pakalpojumi dalās trīs grupās: diagnostiskie izmeklējumi, ārstu pieņemšanas un dienas stacionārs. Ja kādu no tiem vēlēsieties saņemt Kuldīgas slimnīcā, tad reģistratūrā jums atbildēs, ka tie ir pieejami tikai par maksu, jo valsts piešķirtās kvotas ir beigušās jau novembra sākumā.

Ja pacientam nav līdzekļu, tad ir iespēja pierakstīties arī šogad ar cerību, ka tomēr tiks piešķirta papildu nauda, vai pierakstīties jau uz janvāri, kad kvotas tiks piešķirtas no jauna, vai meklēt medicīnas iestādi, kur vēl šīs kvotas nav beigušās.

“Vēl mēs nejūtam, ka pacientu plūsma būtu pilnībā apstājusies, mazliet ir samazinājusies, bet cilvēki tāpat nāk, kam tas ļoti vajadzīgs, kas nevar iztikt,” stāsta vecākā pacientu reģistratore Gunta Pagraba.

Parasti šiem pakalpojumiem kvotas beidzoties decembra beigās, bet šogad šāda situācija izveidojusies daudzās reģionālajās slimnīcās, jo gada pirmajā pusē no ambulatorajiem pakalpojumiem paredzētās naudas daļa novirzīta lielajām Rīgas slimnīcām. Kuldīgas slimnīcā tie ir vairāk nekā 50 tūkstoši eiro.

Šī ir kārtējā situācija, kad lielpilsētas problēmas tiek risinātas uz lauku cilvēku rēķina, turklāt situācija kopumā tāpat netiek atrisināta, tikai aizlāpīts viens caurums, atstājot to citā vietā – atzīst slimnīcā.

Te arī noraida Nacionālā veselības dienesta pārmetumus, ka slimnīcām vairāk jāplāno pacientu plūsma atbilstoši naudas līdzekļiem.

“Mums piemēram, oktobrī, kad mēs jau bremzējām to pakalpojumu, mums pieauga dubultā to pacientu skaits, kas devās pie ķirurgiem, traumatologiem ne no mūsu reģiona – no Kandavas, Saldus, Brocēniem, Ventspils, Talsu novada, visi tie pacienti palielināja to skaitu. Viņi nāca vēl tur, kur bija šīs valsts kvotas,” norāda Kuldīgas slimnīcas kontrolārsts Āris Pētersons.

Lai risinātu samilzušo problēmu, tie pacienti, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar gaidīt, kad būs jaunās kvotas, nonākot slimnīcas uzņemšanas nodaļā, kur vēl ir valsts finansējums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt