Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Apspriež draudus Baltijas jūras reģionā

Dienas ziņas

Atcelts ārkārtējais stāvoklis medicīnā

Kuldīgas slimnīcā darbu pārtrauc tranzīta nodaļa

Kuldīgas slimnīcā pēc Covid-19 antigēna ātro testu saņemšanas slēdz tranzīta nodaļu

Latvijas slimnīcas dāvinājumā saņēmušas Covid-19 antigēna ātrās noteikšanas testus. Viena no tām ir Kuldīgas slimnīca. Šo testu izmantošana ir ātrāka un ērtāka, un pacientiem vairs nebūs gandrīz diennakts jāpavada slimnīcas tranzīta nodaļā līdz analīžu rezultātu saņemšanai, tāpēc no 1. jūlija nolemts šīs nodaļas darbību pārtraukt.

Tranzīta nodaļa šeit izveidota pērnā gada novembra sākumā. Pirms stacionēšanas slimnīcā ar jebkuru saslimšanu visi pacienti ir jātestē uz Covid-19, tāpēc šajā nodaļā pacienti gaidīja testa rezultātus.

Veicot standarta testus, tā bija teju diennakts, jo analīzes tika vestas uz Rīgu.

Kuldīgas slimnīcas galvenā māsa Ilze Lude paskaidroja: "Sūtīja divas reizes dienā, analīzes bija vakarā vai atbildes no rīta, šo laiku pacients pavadīja tranzīta nodaļā. Ja bija nepieciešama operācija, tad tika operēts, pēc tam atgriezās tranzīta nodaļā gaidīt atbildi, nekādu ierobežojumu pacientam saņemt palīdzību nebija."

Sākumā nodaļas vajadzībām Kuldīgas slimnīcā tika atvēlēts mazāk telpu, bet vēlāk tranzīta nodaļu pārcēla uz Bērnu nodaļu.

No pērnā gada novembra līdz 30. jūnijam te pabijuši 1022 pacienti, bet 37 no viņiem tika konstatēta saslimšana ar vīrusu. Šai nodaļā nenonāca topošās māmiņas, jo visas dzemdības notika paaugstinātas drošības apstākļos.

Rezultātus varēs uzzināt uzreiz

Kuldīgas slimnīca šobrīd dāvinājumā saņēmusi teju 2000 Covid-19 antigēna ātrās noteikšanas testus, kura rezultāti ir zināmi jau 15–20 minūšu laikā, tāpēc nolemts pārtraukt tranzīta nodaļas darbību.

Kuldīgas slimnīcas valdes priekšsēdētājs Agris Rozenfelds sacīja: "Saslimstības rādītājs arī mazāks, finansējums arī diezgan liels vajadzīgs tai nodaļai, jo tās ir virsstundas, ministrija maksā 100% piemaksas; tā kā neko nezinām par piemaksām, kas būs tālāk, mūsu slimnīcai tās virsstundas maksāt arī iznāk diezgan dārgi. Vajadzības gadījumā, ja vajadzīgs, atjaunosim darbību."

Lai atvieglotu darbu ārstniecības iestādēm pacientu testēšanā uz koronavīrusu, Eiropas Komisija (EK) pērnā gada rudenī veica centrālu Covid-19 antigēna ātrās noteikšanas testu iepirkumu Eiropas Savienības mērogā.

No Latvijas puses šai projektā kā eksperts, pasūtītājs un koordinators piedalījās Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca (RAKUS). Latvija saņēmusi 240 000 testu no diviem piegādātājiem.

RAKUS Laboratorijas dienesta vadītāja Nataļja Rešetņaka norādīja, ka kopumā 30 slimnīcas izteica vēlmi šādus testus saņemt.

Rešetņaka atzina, ka slimnīcas izņēmušas mazāku testu daudzumu par kopējo saņemto no EK, tāpēc tās var pieteikties vēl.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt