Panorāma

Daugavpilī apgānīts Neatkarības karā kritušo piemineklis

Panorāma

Kauņā prezidenti apspriež drošības situāciju

Kuldīdznieki brauc uz Rīgu mācīties fiziku un ķīmiju

Kuldīgas skolēni ik nedēļu brauc uz Rīgu mācīties fiziku un ķīmiju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 7 mēnešiem.

Skolotāju trūkuma dēļ Kuldīgas skolēni ik nedēļu ceļas agri, lai brauktu uz Rīgu mācīties eksaktos priekšmetus. Rīgas Tehniskā universitāte šajā mācību gadā piedāvā padziļinātos kursus fizikā un ķīmijā skolēniem no visas Latvijas. 

Īsi pirms plkst. 9.30 pie Rīgas Tehniskās universitātes piebrauc skolēnu autobuss no Kuldīgas. Atveras durvis, un cits pēc cita ārā izkāpj dažādu skolu 12. klašu skolēni. Viņi katru ceturtdienu mēro ceļu līdz Rīgai.

Piemēram, Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas skolēns Raiens pastāstīja, ka viņa diena sākas plkst.6.10.

Skolēni reizi nedēļā brauc uz Rīgu, lai padziļināti mācītos fiziku un ķīmiju. Viņu mācību iestādēs to apgūt nepiedāvā.

Viļa Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas skolnieks Miks stāstīja: "Tā sanāk, ka ir agri jāceļas un vēlu atbrauc mājās. Nav viegli. Mums laikam nav tik augstas pakāpes ķīmijas skolotāju, šeit tas līmenis ir augstāks."

"Sākotnēji tas bija grūtāk, jo tas ir pilnīgi kaut kas jauns, un ceļš ir nogurdinošs. Taču ar laiku var ieiet šajā ritmā, un tas paliek vieglāk. Es vēlētos studēt arhitektūru," norādīja Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas skolniece Agnija Paula Zvingule.

Vairāku skolu direktori sanāca kopā un izlēma, ja nevar mācīt paši, jāatrod veids, kā padziļinātos kursus nodrošināt.

"Kuldīgas skolu direktori sanāca kopā un dažādas idejas izteica, un viens no piedāvājumiem tātad bija iesaistīt augstskolas," skaidroja Viļa Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas direktores vietniece Evija Heniņa.

Mācības kā fiziķiem, tā ķīmiķiem Rīgas Tehniskajā universitātē sākas pirms plkst.10 un beidzas ap 16.00. Tad vēl ir vairāku stundu ilgs atpakaļceļš līdz Kuldīgai.

Kopš septembra Rīgas Tehniskās universitātes mācībspēki pasniedz fizikas  un ķīmijas stundas, kā arī vada laboratorijas darbu izstrādi nepilnam simtam 12. klašu skolēnu, kuru skolas to apgūt nepiedāvā.

Kopā tās ir 11 skolas no dažādiem novadiem – Kuldīgas, Siguldas, Ādažiem, Mārupes, Ķekavas, Ikšķiles, Olaines un arī no Rīgas.

Latvijas Televīzijas “Panorāmā” iepriekš vēstīts, ka kompetenču pieejā skolēni izvēlas, kurus priekšmetus apgūt padziļināti, bet realitātē ir pašvaldības, kurās nevienā skolā mācīties padziļināti, piemēram, fiziku nevar. 

"Skolotāju nav daudz Latvijā, un skolotāju paliek arvien mazāk un mazāk. Tā ir viena no lielākajām problēmām pašlaik. Katrai skolai to ir grūti nodrošināt. Tajā pašā laikā, koncentrējot skolēnus vienā vietā un vienā laikā, mēs varam to nodrošināt šeit, Ķīpsalā," pastāstīja Rīgas Tehniskās universitātes profesors Juris Blūms.

Turklāt universitātei ir arī tehniskā bāze, iespēja darboties praktiski. Vēl citās skolās, kurās nav mācībspēku, kas eksaktos priekšmetus varētu mācīt augstākā sarežģītības pakāpē, piesaista pedagogus no citām skolām un kursu nodrošina attālināti. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti