Dienas ziņas

Līvānu skolnieks tulkošanas konkursā labākais Latvijā

Dienas ziņas

Starptautiskās mācībās imitē naftas savākšanu Daugavā

Kuldīgas novada skolēni eksperimentē

Kuldīgas skolēni eksperimentē fizikā un ķīmijā

Kā notiek dabas procesi, kā pagatavot videi draudzīgus produktus un kas notiek, ja kopā sajauc dažādas vielas – to visu savos eksperimentos un pētījumos rādīja Kuldīgas novada skolēni. Šobrīd Latvijas skolās norit jauno vides pētnieku foruma „Skolēni eksperimentē!” 1.atlases kārta. Labākie martā ar saviem darbiem dosies uz Rīgu. Kuplais dalībnieku skaits Kuldīgā pierādīja, ka foruma ideja kļūst arvien populārāka.

Piemēram, pirmklasnieks Roberts rāda, kā no dažādiem mazgāšanas līdzekļiem, krāsvielas, sodas un etiķa iznāk īsts vulkāna izvirdums. Ar eksperimentiem viņš aizrāvies tik ļoti, ka mājās ledusskapī vairāk vietas atvēlēts tieši tiem.

Šim eksperimentam viņš nopietni gatavojies. "Mēs skatījāmies arī v"Youtube" par vulkāniem. Pirmais priekšstats ir maldīgs: vulkāns tāda skaista lieta," saka Roberts.

Šogad eksperimentēt gribētāju Kuldīgas novadā ir īpaši daudz – 30. Skolēni atrada atbildes uz vairākiem jautājumiem, piemēram – vai jūs zinājāt, ka PH līmeni šķidrumos var noteikt ar sarkano kāpostu sulu, ka lejot puķes ar ūdeni, kuram ir teikti labie vārdi, tās aug labāk un ilgāk, ka aizvērušās papīra puķes ūdenī izplaukst, ka ar četriem citroniem var uzlādēt telefona akumulatoru, bet, ja gāzēta ūdens pudelē radies caurumiņš, tas nekas, pudeli aizkorķējam un gaisa burbuļi neļaus tam izlīt. Skolēni bija ne tikai gatavojuši savu pētījumu, svarīga bija arī uzstāšanās.

Lielākie līdzjutēji skolēniem  bija viņu skolotāji, kuri zināja visas eksperimentu nianses.

Šai forumā piedalās skolēni vecumā no 1.-9.klasei. Pirmā kārta, kad notiek dalībnieku atlase reģionos, ilgs līdz martam. Marta vidū Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultātē tiksies labāko darbu autori no visas Latvijas. No Kuldīgas novada uz turieni tiks aizvestas idejas, kā pašam mājās izgatavot ekoloģiskus mazgājamos līdzekļus, kā no pārtikas produktiem tikt pie plastilīna, un pētījumu par to, vai tiešām eko plastmasas maisiņi gada laikā sadalās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti