Kuldīgas novadā turpinās ugunsgrēka dzēšana kūdras purvā; vairāki meža ugunsgrēki arī Rīgā

Visu nakti ilguši un svētdien aizvien turpinās ugunsgrēka dzēšanas darbi firmas «Baloži & Ko» apsaimniekotajā Ozolu kūdras purvā Kuldīgas novadā, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Agrita Vītola. Vairāki meža ugunsgrēki izcēlušies arī Rīgā.

Kuldīgas novada Rendas pagastā turpina degt kūdras purvsEdgars Kupčs
  Viņa stāstīja, ka purva teritorija tiek apsekota ar dronu, kas aprīkots ar siltuma kameru, lai saprastu gruzdēšanas vietas. Gruzdēšana aizvien norisinās vairākās vietās, un dzēšanas darbi turpināsies, pauda Vītola.

  Purva izstrādātājas kompānijas «Baloži & Ko» izpilddirektors Artis Freibergs skaidroja, ka vējainajā svētdienā liesmas turpina izplatīties.

  VUGD pārstāve Agrita Vītola stāsta par ugunsgrēkiem citviet
   Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki patlaban strādā astoņu ugunsgrēku vietās Latvijā, turklāt liela daļa no tiem izcēlušies mežos.

   Par ugunsgrēku VUGD tika paziņots sestdien pēcpusdienā, un sākotnējā informācija liecināja, ka ugunsgrēka platība ir aptuveni četri hektāri. Vēlāk atklājās, ka degšanas platība ir aptuveni 70 hektāri.

   Ugunsgrēku dzēsa 20 ugunsdzēsēji glābēji ar sešām autocisternām, 20 Valsts meža dienesta (VMD) darbinieki ar trīs autocisternām, aptuveni 20 kūdras ražošanas uzņēmuma piesaistīti cilvēki ar traktortehniku un citi. Dzēšanas darbos iesaistīja arī Nacionālo bruņoto spēku (NBS) helikopteru, kas ūdeni lēja no gaisa.

   VUGD darbinieki aizvadītajā diennaktī steigušies dzēst piecus meža ugunsgrēkus. Meža ugunsgrēkus likvidēt ir grūtāk, jo, pirmkārt, tos izdodas pamanīt tikai labu laiku pēc degšanas sākuma.Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs un VUGD brīdina, ka Latvijas centrālajos novados - lielākajā daļā Zemgales un Vidzemes - vismaz līdz 4.jūnijam saglabāsies augsta ugunsbīstamība mežos.

   Spēkā ir dzeltenā līmeņa brīdinājums. Iedzīvotāji aicināti ievērot piesardzību mežu un krūmāju tuvumā, nekurināt ugunskurus un nemest zemē izsmēķus. Aizdegšanās gadījumā uzreiz jāziņo glābšanas dienestam.

   Kļūda rakstā?

   Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Latvijā
   Ziņas
   Jaunākie
   Interesanti