Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Izstāžu sērija Latvijas simtgadei Snēpeles bibliotēkā

Kuldīgas novada Snēpelē izstāda vietējā novadpētnieka foto ar snēpelniekiem

Sākoties šim gadam, arī Kuldīgas novada Snēpeles pagasta bibliotēkā domāts, kā sagaidīt Latvijas simtgadi. Lai uzsvērtu, ka valsts vērtība un katra pagasta vērtība ir tās cilvēki, visu gadu tiks rīkotas izstādes, kurās varēs redzēt, ar ko nodarbojas vietējie ļaudis. Pirmā izstāde ar pašu šūtām lellēm jau aizvadīta, nu var baudīt fotogrāfijas.

Savulaik novadpētnieku, Snēpeles pagasta iedzīvotāju Kārli Raševicu ikdienā un dažādos pasākumos visbiežāk varēja sastapt ar fotoaparātu. Tā ilgu gadu garumā viņš uzkrājis lielu foto kolekciju, kurās bieži vien ir redzami vietējie iedzīvotāji.

Šobrīd novadpētnieks ir jau aizsaulē, bet lielu daļu viņa fotogrāfiju glabā Snēpeles pagasta bibliotēka. Lai iepazīstinātu pagasta iedzīvotājus ar viņa veikumu, bibliotēkā izveidota izstāde, kas ir viena no Latvijas simtgadei veltītā cikla izstādēm.

Domājot par to, kādas izstādes bibliotēkā organizēt, tās vadītāja atskārtusi, ka vairāk būtu jārāda tieši vietējo pagasta cilvēku prasmes un vaļasprieki.

Tāpat ne vienam vien liels pārsteigums bijis, ka pagastā šuj dažādas rotaļlietas. Lai arī snēpelniece Sandra Vanaga mīļlietiņas šuj četrus gadus, daudzi tās pirmo reizi ieraudzīja tieši izstādē.

Viņa atzīst, ka sirds aicinājums uz rokdarbiem ņēmis virsroku pār filoloģijas studijām un nu viņas mazajā darbnīciņā top Tilda rotaļlietas, kuru dizaina autore ir norvēģu māksliniece Tone Finangere.

Bibliotēkas vadītāja Biruta Damberga atzīst, ka visam gadam izstādes vēl nav saplānotas, jo cilvēki, no kuru darbiem tās varētu veidot, tiek joprojām apzināti, bet nākamajā būs redzams audēju veikums, tāpat pagastā tiek darināti arī māla svilpaunieki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti