Kuldīgas novadā pašvaldība 16 km garumā uzlabos kritiskus grants ceļus

Kuldīgas novadā pašvaldība sāks lauku ceļu sakārtošanu 11 pagastu teritorijās. Kopumā izdosies atjaunot un ievērojami uzlabot ceļa segumu gandrīz 20 kilometru (km) garumā. Projekts paredz četros pagastos atjaunot grants ceļus, piecos pagastos veikt grants ceļa virsmas dubulto apstrādi, bet divos pagastos atjaunot asfalta segumu. 

Lauku ceļu tīkls Kuldīgas novadā ir iespaidīgs, tāpēc sarunās ar iedzīvotājiem to tehniskais stāvoklis vienmēr ir aktuālākais temats, pastāstīja Rumbas pagasta pārvaldes vadītāja Lija Šēle. 

Kuldīgas novadā vairākos pagastos remontēs ceļusInga Ozola

„Grants ceļu ir ļoti daudz, manā Rumbas pagastā vien ir 100 km uzturamo ceļu un ielu," teica Šēle. "Ciematu centros pēdējām ielām un projektu ietvaros vēl vienai uzliks dubultās virsmas vai asfaltu. Mums ir tāds Vasarnīcu ciemats, tur ielas ir ļoti sliktā stāvoklī, pagaidām naudas tam nav un nezinām, kad būs, jo jāsaved kārtībā maģistrālie ceļi, kur brauc cilvēki no ļoti tālām vietām uz centru.”

Kuldīgas novada domes priekšsēdētājas vietnieks Viktors Gotfridsons paskaidroja, ka izdevies vēl šogad rast vairāk nekā 600 tūkstošu eiro novada lauku ceļu sakārtošanai. 

„Pašvaldību iespējas aizņemties līdz šim bija ļoti ierobežotas, tikai konkretām lietām," uzsvēra Gotfridsons. "Covid-19 sākoties, lai ekonomiku sildītu, valdība lēma, ka pašvaldības var aizņemties arī citām lietām. Mēs operatīvi nostrādājām, jo lauku ceļi vienmēr bijusi aktuāla tēma un nekad tam naudas nepietiek. Sagatavojām dokumentus, un viss notika.”

Kuldīgas novada pašvaldības izpilddirektores vietniece Agnese Buka pastāstīja, ka asfalta segumu atjaunos nelielos, bet būtiskos posmos Padures un Īvandes pagastā. Grants ceļu segumu atjaunos Kabiles, Laidu, Turlavas un Vārmes pagastos. Divkāršā virsmas apstrāde paredzēta ciema centrā vai virzienā uz apdzīvotām vietām Snēpeles, Kurmāles, Rumbas, Ēdoles un Rendas pagastā.

Augusta pēdējā nedēļā tika noslēgts līgums ar darbu veicējiem SIA “AD Būve” un SIA „Saldus ceļinieks”.

SIA „Saldus ceļinieks” pārstāvis Jānis Jansons pastāstīja, ka atkarībā no projekta risinājuma katrā vietā darbu specifika nedaudz atšķirsies.

Darbi Kuldīgas novada lauku ceļos turpināsies vēl 2021. gadā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti