Dienas ziņas

Cūku mēra apkarošanā vajadzīga institūciju sadarbība

Dienas ziņas

Vidzemes Augstskolā tapis moderns inženierzinātņu korpuss

Vai apvienošanās kooperatīvā attaisnojusies?

Kuldīgas lauku labumu kooperatīva biedri vēl turpina pētīt tirgu

Sākotnējā eiforija ir beigusies, nu jāizvērtē pirmo darbības mēnešu veiksmes un neveiksmes – tā saka kooperatīva „Kuldīgas labumi” biedri. Lielākās grūtības ražotājiem, kuru produkcija netop rūpnieciski, ir atrast noieta tirgu. Lai to risinātu, kuldīdznieki izveidojuši kooperatīvu. Galvenās atziņas – sākotnējās cerības ir attaisnojušās, bet tirgus izpēte vēl jāturpina. 

„Es šo veikaliņu uztveru kā savējo,” atzīst viena no kooperatīva „Kuldīgas labumi” biedrēm. Plauktos sagūlušas gan ēdamas, gan neēdamas lietas, bet visām kas kopīgs, katra ir vietējo ļaužu roku darbs.

Tieši palīdzēt pārdot vietējo produktu bija galvenais mērķis, kāpēc Kuldīgas Attīstības aģentūra aicināja kopā ražotājus. Uzrunātie biedri atzīst, ka lielāko daļu laika velta produkcijas saražošanai, bet pārdošanai parasti trūkst resursu, tāpēc kooperatīvs ir liels atspaids.

Mājražotāja Baiba Cine uzskata, ka kooperatīvs ir „liela iespēja papildus nopelnīt”. Viņa Nodarbinātības valsts aģentūras projektā saņēma atbalstu, un „projektā zināms daudzums jāsaražo”.

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība „Kuldīgas labumi” dibināta februāra sākumā, marta beigās atvērts veikals. Izvērtējot, kā šai laika posmā veicies, „Kuldīgas labumu” vadītāja Elīna Voika atzīst, ka pieaudzis dalībnieku skaits, nu ir 38 biedri, tāpat ar vienotu zīmolu rīkoti dažādi pasākumi un būts izstādēs, lai iepazīstinātu ar produkciju. Tomēr, lai būtu veiksmīgāki rādītāji, esot vairāk vajadzīgi piena produkti un maizes cepēji.

„Cilvēkiem primārā lieta ir pārtika,” saka Voika.

Šāda kooperatīva pieredze līdz šim īsti neesot bijusi nevienam no dalībniekiem, tāpēc pie atziņām, kā rīkoties labāk, nonākot pakāpeniski.

 Augļkopis un vīndaris Alvils Elksnis domā, ka "kooperatīvs vairāk sapratīs, kur ir viņa mērķa tirgi, atradīs savu nišu”.

Šobrīd kooperatīvs strādā pie iespējām produkciju piedāvāt internetā. Kuldīga ir Hanzas pilsēta un dalība Hanzas dienās Vācijas pilsētā Lībekā pierādīja, ka šie ražojumi ir ļoti pieprasīti, tāpēc tiek domāts par tirgu ārzemēs. Kooperatīva vadītāji priecājas, ka nu pēc padoma par šādas struktūras veidošanu brauc pie viņiem. Interesi izrādījuši Limbaži un Rucavas novads.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt