Dienas ziņas

Vēl 130 miljoni eiro «Rīgas Satiksmei»

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Kuldīgā nevēlas jaunu azartspēļu zāli

Kuldīgas iedzīvotāji asi iebilst pret jaunu spēļu zāli

“Mēs iesim un klauvēsim kaut vai pie katra dzīvokļa durvīm un vāksim parakstus pret,” tā publiskās apspriešanas laikā Kuldīgā par uzņēmēju ieceri mazpilsētā būvēt jaunu vietu azartspēlēm, teica iedzīvotāji. Uzņēmums “LVBet” jau pērn aktīvi meklējis daudzās Latvijas pašvaldībās iespēju veidot jaunas azartspēļu vietas. Kuldīgas novada pašvaldībā atzīst – apkopots iedzīvotāju viedoklis ir viens no instrumentiem, kā neļaut pašvaldības teritorijā veidot jaunas azartspēļu vietas.     

Ar iesniegumu par jaunas izklaides vietas būvniecību Kuldīgā, Adatu ielā, uzņēmuma “LVBet” pārstāvji Kuldīgas novada pašvaldībā vērsušies janvārī. Tā būtu konteinertipa būve, kurā atrastos azartspēļu zāle un bārs. Zālē būtu spēļu automāti, totalizatori, sporta likmes, kā arī, iespējams, tiktu ieviestas elektroniskās ruletes.

Uzņēmuma pārstāvji uzsvēra, ka vēloties mainīt slikto priekšstatu par spēļu zālēm, ka tā var būt laba izklaide, nevis cilvēku novešana postā. Bārā nebūtu pieejams arī alkohols.

“Klienti varētu noteikt limitus, mums ir lojalitātes kartes, mēs esam Latvijā reģistrēts uzņēmums, īpašnieki no ārzemēm – Polija, Anglija,” stāstīja spēļu zāles vadītājs Mārtiņš Korulis.

 Azartspēles Latvijā ir atļautas, un, lai varētu kontrolēt jaunu vietu veidošanos, Kuldīgas novada pašvaldības saistošie noteikumi nosaka, ka jāveic publiskā apspriešana. Un uz sanāksmi sanākušos cilvēkus nepārliecināja uzņēmuma pārstāvju sacītais par to, ka tā nebūs postoša izklaide.

Šobrīd Kuldīgā jau ir divas spēļu zāles.

 “Šeit ies cilvēki, kas atstās pēdējo algu, būsim reāli, mēs visi zinām, ko nozīmē vārds azartspēles,” sacīja kuldīdzniece Kristīne Ionašku.

Uzņēmuma pārstāvji sacīja, ka pašvaldībās, kurās jau darbojas, ziedojot naudu arī vietējiem pasākumiem un sportam.

Kuldīgas novada sporta skolas pārstāvis Ivo Solomahins to nodevēja par populismu, “mums kā sportistiem šādi ziedojumi nav vajadzīgi”.

Spēļu zāles vadītājs Mārtiņš Korulis atzina, ka šobrīd ir saņemtas atļaujas trīs pašvaldībās, tomēr interneta vietnē daudz vairāk ir atrodams, ka pašvaldības ar sabiedriskās apspriešanas palīdzību ir noraidījušas šī uzņēmuma vēlmi veidot jaunas azartspēļu vietas, piemēram, Smiltenā, Tukumā, Ventspilī, Madonā.

Kuldīgas novada domes priekšsēdētājas vietnieks Viktors Gotfridsons stāstīja - “arī deputātu lēmums, domāju, būs pret; ja uzņēmums nepiekrīt, tad tiesa, bet es domāju, ka arī šie uzņēmēji pārdomās un nenāks iekšā”.

Kuldīgas novadā par šo ieceri publiskā apspriešana noslēgsies maija sākumā, līdz tam iedzīvotāji aicināti paust savu viedokli elektroniski vai pašvaldībā. Šobrīd saņemtas ap tūkstoš anketu, kurās 98 % sacīts ''nē'' jaunai azartspēļu zālei.    

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti