Dienas ziņas

ASV dažviet atgūstas no vētras, citviet cīnās ar uguni

Dienas ziņas

Aizkraukles sākumskolas bērni mācību gadu sāk jaunā skolā

Kuldīgas Centra vidusskolā notiek pārbūve

Kuldīgas Centra vidusskolas pārbūves dēļ skolēni mācīsies sešās dažādās vietās

"Nedaudz jāpaciešas, jo rezultāts būs skaists," tā trešdien, 1. septembrī, atzina tie vecāki, kuru bērni mācās Kuldīgas Centra vidusskolā. Tur notiek vērienīgi pārbūves darbi, un novada lielākajai skolai šis mācību gads paies sešās dažādās ēkās.

"Svētku sajūta, bet tāds satraukums un izbrīns, un pārsteigums, un prieks. Un, redz, es neatpazinu savu meiteni, ko esmu gadiem mācījusi, jo izmainījusies pa gadu, ko neredzējām," atzina 8. a klases skolotāja Maruta Birzniece.

Priecīgi par atkalsatikšanos ir visi – gan skolēni, gan pedagogi. Kuldīgas Centra vidusskolā jaunais mācību gads būs izaicinājumiem pilns ne tikai neparedzamās epidemioloģiskās situācijas dēļ, bet arī tāpēc, ka skolā šobrīd notiek vērienīgi pārbūves darbi, un tās durvis mācībām varēs vērt vien pēc gada.

Vairāk nekā 690 skolēniem tas nozīmē mācības citās ēkās. Vienuviet gan tik daudz telpu atrast nebija iespējams, tāpēc skolēni mācīsies sešās dažādās vietās.

"Izvēle bija vienkārša – skatījāmies pēc platības. Svarīgi, lai 1.–3.klašu skolēni mācītos vienā adresē, tas būtu viens burbulis, protams, 4.–6.klases – otrs. Un, ņemot vērā šīs pamata divas adreses, mēs arī izvēlējāmies, kur būs atbalsta personāls, kur vadība, logopēds, skolas administrācija, virtuves bloks," stāstīja Kuldīgas Centra vidusskolas direktore Brigita Freija.

"Lai vieglāk būtu šo visu kustību pa sešām ēkām organizēt, tad visas stundas ir moduļa un blokstundas. Blokstundas nozīmē, ka divas stundas pēc kārtas ir viena priekšmeta stundas, tas ir vieglāk gan skolotājiem, gan skolēniem un atbilst jaunajai kompetenču pieejai, savukārt moduļa stundas nozīmē, ka vienā nedēļā skolotājam ir divas stundas, nākamajā nav, un tā uz priekšu.

Lielākoties telpas atrastas citās skolās, tomēr ir arī tādas, kas bija jāpiemēro mācību procesam, piemēram, bijušās muzeja krājuma telpas, kas kādu laiku bija neapdzīvotas. 

"Bērni  labi adaptējas pie jauniem apstākļiem, un domāju, ka rezultāts būs labs, galvenais, lai ļauj mācīties klātienē," sacīja skolēnu mamma Laima Jansone.

Kuldīgas Centra vidusskolā gada laikā taps mūsdienu prasībām atbilstoša ventilācijas sistēma, vecās sporta zāles vietā skola iegūs plašu multifunkcionālu mācību auditoriju, kā arī mediju mācību telpas. Paredzēta arī piebūve starp diviem korpusiem, kur būs dabas zinību eksperimentu centrs "Ziemas dārzs". Pārbūve uzsākta arī skolas stadionā. Darbi notiek ar programmas "Izaugsme un nodarbinātība" atbalstu. Ar tās palīdzību rekonstrukcija jau pabeigta vēl divās vidusskolās pilsētā.

"Kuldīgas Centra vidusskola ir lielākā Kuldīgas skola, un tāpēc tieši lielākie ieguldījumi šai skolai, tā būs stipra, moderna, labiekārtota," piebilda projektu vadītāja Madara Dravniece.

Kopumā no šīs Eiropas Reģionālās attīstības  fonda atbalstītās programmas skolu rekonstrukcijā Kuldīgā būs ieguldīti teju 6,2 miljoni eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt