Kuldīgai ar stipendiju minimālās algas apmērā izdodas piesaistīt jaunu ģimenes ārsti no Rīgas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 8 mēnešiem.

Kuldīgas pašvaldībai ar stipendiju minimālās algas apmērā izdevies piesaistīt jaunu ģimenes ārsti no Rīgas. Viņa uzsver, ka jau gribējusi pārvākties dzīvot ārpus Rīgas un stipendija bijis labs pamudinājums. Kuldīgā ir samilzusi problēma ar ģimenes ārstu praksēm, jo lielākā daļa ārstu ir pirmspensijas un pensijas vecumā.

Kuldīgai ar stipendiju minimālās algas apmērā izdodas piesaistīt jaunu ģimenes ārsti no Rīgas
00:00 / 03:48
Lejuplādēt

„Ja to var saukt ārpus Rīgas par laukiem. Apjautājos – pašlaik tiek sagatavoti 22 ģimenes ārsti, tikai četri dosies strādāt ārpus Rīgas,” pastāstīja ģimenes ārste Rūta Eglīte, kuru Latvijas Radio apmeklēja Kuldīgā.

Rūtas Eglītes ģimenes ārsta prakse Kuldīgā.
Rūtas Eglītes ģimenes ārsta prakse Kuldīgā.

Ārstei ir aptuveni 2000 pacientu, ikdienā jāaprūpē ap 40 pacientu, turklāt papildu slodze māsiņām un ārstei ir saistībā ar Covid-19 pacientiem un vakcinācijas procesu. Ģimenes ārste pastāstīja, kāda situācija gaidāma jau tuvākajā laikā papildus tam, ka Kuldīgas novadā pagājušā gadā pacientiem nācās meklēt jaunus ģimenes ārstus, jo viena no ārstēm nevēlējās vakcinēties:

„Viens ārsts ir slims, kurš vairs neatgriezīsies darbā, tātad būs viņa prakse jāpārņem, uz visiem jāsadala.

Zināms, ka 2024. gadā būs resertifikācija, zinu, ka tad tiešām viens ģimenes ārsts ies projām, un atkal ir nepieciešams pārņemt kādam praksi vai sadalīt pacientus.”

Ārstu īpatsvars pensijas vecumā ir zināms un satraucošs fakts ne tikai Kuldīgā, tāpēc ģimenes ārste Eglīte uzskata, ka pašvaldības ieviestās stipendijas un ģimenes ārstu rezidentu piesaiste ir viens no veidiem, kā risināt ārstu trūkumu.

„Man priekšā ir līgums, kur pašvaldība atbalsta jauno rezidentu, maksājot jauno stipendiju visu prakses laiku – visus trīs gadus, sākot no šī gada 1. janvāra līdz 2024. gada 30. septembrim, kad sāks strādāt kā patstāvīgs ģimenes ārsts jaunais rezidents,” pastāstīja Eglīte.

Rūtas Eglītes ģimenes ārsta prakse Kuldīgā.
Rūtas Eglītes ģimenes ārsta prakse Kuldīgā.

Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa ("Kuldīgas novadam") uzsvēra, ka šādā veidā tiek piesaistīti arī citi vajadzīgie speciālisti, piemēram slimnīcai, taču pirmo reizi – tieši ģimenes ārsts.

„Mēs esam izsludinājuši stipendiju, tiešām mums ir liels prieks, ka ir ģimenes ārsti atsaukušies. Šobrīd uz stipendiju mums ir pieteikusies topošā daktere Dace Sudraba no Rīgas. Viens no argumentiem, kāpēc tieši Kuldīga, ir bijusi iespēja pieteikties uz stipendiju, kas ir minimālās algas apmērā līdz studiju beigām, kad ģimenes ārste varēs sākt prakses darbu šeit Kuldīgā,” stāstīja Bērziņa.

Kuldīgas novada pašvaldība stipendiju piešķīrusi Rīgas Stradiņa universitātes pirmā studiju gada rezidentei Dacei Sudrabai. Viņa ir ļoti gandarīta par šo iespēju Kuldīgā, vēl jo vairāk tāpēc, ka nākotni gribējusi saistīt tieši ar dzīvi ārpus Rīgas.

„Es pati nāku no Rīgas, esmu te dzīvojusi no bērnības. Zināju, ka, beidzot rezidentūru, es došos ārpus Rīgas dzīvot. Vienmēr vilinājusi pilsēta tuvāk dabai, tāpēc brīnišķīgi sanāca, ka Kuldīgas novada dome paziņoja par stipendijām.

Man līgums paredz, ka pēc rezidentūras ir jāstrādā trīs gadi Rūtas Eglītes pavadībā, bet es skaidri zinu, ka es tur palikšu visu mūžu,” pastāstīja Sudraba.

Nacionālā veselības dienesta dati liecina, ka daļa no 18 ģimenes ārstiem drīzumā varētu aiziet pensijā, bet jau pensijas vecumā ir vairāki, kuri turpina strādāt. Rudens pusē Kuldīgas novada dome plāno vēlreiz izsludināt stipendiju konkursu tieši ģimenes ārstiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti