Dienas ziņas

Plāno rekonstrukciju, iedzīvotājiem bažas par izmaksām

Dienas ziņas

«Dod Pieci» saņemti 17 palīdzības lūgumi

Kuldīgā iemirdzas ziemas pasaka

Kuldīgā ziemas pasaka iemirdzas Ziemassvētku sajūtu takā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Pirms ziemas oficiālās stāšanās amatā, pirms Ziemassvētku brīnuma un cerību pilnas Jaunā gada sveikšanas svarīgākais ir rast sevī sajūtas – gaišas, siltas, jaukas un apcerīgas. Tā ikvienu uzrunāja Kuldīgas kultūras centra darbinieki, piektdien un sestdien aicinot cilvēkus ļauties priekam un doties viņu izsapņotajā un teiksmainajā, nesteidzīgi ejamā Ziemassvētku sajūtu takā.     

Jau no pirmajiem soļiem nesteidzīgi ejamā Ziemassvētku sajūtu taka Kuldīgā ieved īstā ziemas pasakā. Lai arī nav sniega, lai arī ik pa laikam smidzina, gaisma, tās atspulgi un dejas ļauj piemirst ikdienas raizes un ļauties smaidam. Vienā takas galā, Māras dīķī, izgaismojas milzu egle ar rotājumiem, sniegpārslu virpuļi ar savu prieku aizrauj pie kultūras centra.

Šķiet, ka cauri gaismas tunelim ir ļoti steidzies Ziemassvētku vecītis, dāvanu maiss atraisījies un dāvanas, cita par citu spožāka un skaistāka, sakritušas Alešupītē. Ūdenskritumi pārvērtušies par gaismaskritumiem, un šie krāšņie skati ne vienam vien takas gājējam likuši aizrauties elpai. 

Kuldīdzniece Inese Andersone priecājas un saka, ka skats ir tiešām fantastisks. "Es skatos, visa Kuldīga, cilvēki, privātmājas ir šogad daudz vairāk, ātrāk izgreznotas, cilvēkiem vajag svētkus šai drūmajā laikā, ir tā kā asaras birst," viņa teica.

Citai kuldīdzniecei Jana Špačenko svētku sajūtu rada ģimene, bez tās nebūtu svētki. Takā sastaptie saldenieki Olita un Rolands atzina, ka neļaujas drūmām domām, jauku noskaņu sev rada paši, apskatot, kā pilsētas rotājušās svētkiem. Tas viņus atvedis arī uz Kuldīgu. 

Olita saskata, ka Kuldīgas egle ir ļoti skaista un sajūsmina visa gaisotne. "Šinī laikā gribas kaut ko jauku ieraudzīt un tā arī ir," viņa paskaidroja. 

Lai pieturas vietas radītu īpaši sirsnīgas, talkā aicināti arī iedzīvotāji. Ar viņu atbalstu viesnīcas “Metropole” skatlogi tikuši pie Ziemassvētku un Jaungada kartīšu kolekcijas, kurās atainojas vairāk nekā gadsimts. Tās vēsta gan par poligrāfijas un dizaina vēsturi, gan par ideoloģiju maiņu. Kādā citā skatlogā – dažādu gadu eglīšu rotājumi, bet Pilsētas dārzs pārtapis briežu dārzā – 12 Kuldīgas mākslinieki katrs vienu briedi ietērpis kādā no gada mēnešiem.

Māksliniecei Ivetai Brencei uzticēts februāris, kas nu dižojas rotaļīgi vieglos toņos. "Man atnāca pirmā doma, ka tas ir mīlestības mēnesis, ne tikai pret citiem, bet arī pret sevi, jo šinī laikā tas ir ļoti, ļoti svarīgi," uzsvēra māksliniece.

Kuldīgas kultūras centra projektu vadītāja Krista Karlsone ir gandarīta, redzot ļoti daudz priecīgu cilvēku. Īpaši šobrīd, kad apkārt ir negatīvas emocijas, šaubas, bailes un bažas, bet tas neliedz atplaukt priekam. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti