Dienas ziņas

Maina profesiju, lai kļūtu par matemātikas skolotāju

Dienas ziņas

Liepājas ostā pirmo reizi izmanto elektronisko degunu

Kuldīgā veido radoši industriālu kvartālu

Kuldīgā veido radoši industriālu kvartālu tūrisma piesaistei

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

No teritorijas, kur ir vizuāli nepievilcīgas ražošanas ēkas, par radoši industriālu kvartālu ar nelielām ražotnēm, kafejnīcu, restorānu, kur tūrists var ne tikai pavadīt laiku, bet arī būt klātesošs dažādos ražošanas procesos. Šāda iecere ir pārveidot kvartālu Kuldīgā, Kaļķu ielā. Lai arī darāmā vēl daudz, jau šobrīd te darbojas pieci dažādi uzņēmumi. Jaunākais no tiem – kombučas ražotne, kas uz Kuldīgu pārcēlusies no Ādažiem. 

Ieejot kombučas ražotnē Kuldīgā, nokļūst it kā divās telpās – vienā tiek gatavots pats dzēriens – kombuča jeb fermentēta tēja, bet otrā ir atstāta vieta eksperimentiem, jaunu garšu un produktu radīšanai. Uzņēmuma saimnieki ir Jegors un Darja Grabari, kas uz Kuldīgu pārcēluši savu ražotni no Ādažiem un te darbojas nepilnus trīs mēnešus. Savukārt no viņu dzīvesvietas Sanktpēterburgā uz Latviju pirms trim gadiem ģimeni atveda darbs jaunā alus darītavā Ādažos. Alus darīšanas prasmes šobrīd Jegors izmanto līdzās kombučas ražotnei esošajā alus darītavā, kas ir kopīga ar teritorijas īpašnieku. Viņš neslēpj prieku, ka par viņa dzīves un darba vietu ir kļuvusi kultūrvēsturiskā Kuldīga, un kopā ar teritorijas un telpu īpašnieku izveidojuši vīziju par radoši industriāla kvartāla izveidi.     

“Mēs paši vairākas reizes bijām Kuldīgā, kamēr dzīvojām vēl Ādažos, un sastapāmies ar to, ka Kuldīgā cilvēki iebrauc divas, trīs stundas – Ventas rumba, restorāns, vēl kaut kas – un tālāk Liepāja vai Ventspils. Mūsu ideja kā jauniem Kuldīgas iedzīvotājiem ir izveidot šo pilsētu kā vietu ar nozīmi, kur ne tikai ieraudzīt jau zināmo Ventas rumbu un restorānu, bet apmeklēt kaut ko jaunu,” skaidroja Grabars.

Šajā pašā teritorijā jau darbojas pasaulē slavenais unikālu klavieru būvētājs Dāvids Kļaviņš, kas savu ražotni no Ungārijas uz Kuldīgu pārcēla pērnā gada pēdējos mēnešos. Pavisam drīz darboties sāks ekoloģiskās kosmētikas ražotājs no Pierīgas, bet līdzās kombučas uzņēmumam un alus darītavai atrodas arī kafijas grauzdētava. Tās īpašnieks te pārcēlies nesen plašāku telpu meklējumos, un nu te ierīkota lielāka vieta kafijas izzināšanai, grauzdēšanas un iepakošanas procesam.

Kafijas grauzdētavas “Curonia Coffee Roasters” īpašnieks Klāvs Šlakorcins norādīja: “Tas gala rezultāts būs diezgan interesants cilvēkiem no malas, lielākas grupas. Mēs daudzi radoši cilvēki būsim vienuviet, iespēja pieteikt ekskursiju parunāties, apskatīt vietējās ražotnes.”

Šobrīd šajā Kaļķu ielas kvartālā darbojas pieci uzņēmumi, trīs no tiem ir Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Kuldīgas biznesa inkubatorā. Tās vadītāja atzīst, ka arvien vairāk Kuldīgu par vietu savas ražotnes izveidei un dzīvesvietu izvēlas cilvēki no citiem novadiem. 

“No rudenī uzņemtajiem pieciem tikai vieni ir kuldīdznieki, visi pārējie uzņēmumi vai nu pārcēlās un te dibināja uzņēmumus, vai nu ar jauniem uzņēmumiem pārcēlās uz Kuldīgu, tā kā tā tendence ir ļoti liela,” atzina inkubatora vadītāja Līga Raituma.

Šajā Kaļķu ielas kvartālā savulaik darbojies autotransporta uzturēšanas un remonta uzņēmums. Te ir sešas ēkas, dažas no tām ir ļoti sliktā stāvoklī. Tāpēc atjaunošanas darbi norit pamazām. Tāpat vēl priekšā ir kvartāla ceļu sakārtošana. Teritorijas īpašnieks Toms Egle saka – te darba ir vēl pāris mēnešiem, līdz tūristus varēs iepazīstināt jau ar pieejamu radoši industriālo kvartālu.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti