Dienas ziņas

Psihiatrs: jāmēģina domāt racionāli

Dienas ziņas

Repatriācijas reiss no Londonas – 28. decembrī

Skolēni iepriecina Kuldīgas slimnīcas mediķus

Kuldīgā skolēni Ziemassvētkos iepriecina slimnīcas darbiniekus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Ziemassvētku vecīša lomā šoreiz iejūtas Viļa Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas skolēni. Visu decembri viņi un skolotāji veidojuši, līmējuši, filmējuši apsveikumus un domājuši par to, kā šajā laikā iepriecināt Kuldīgas slimnīcas darbiniekus un tos, kuriem svētku laiks jāpavada, ārstējoties slimnīcā. Tas viss nu kopā ar dažādiem našķiem sagūlis lielajā maisā.

Skola ik gadu rīko vairākas labdarības akcijas. Šīs gads īpaši licis aizdomāties par mediķu darbu un līdzcietību.

"Šajā gadā mēs ar bērniem vēl runājām, kādu labdarības akciju darīt, ja mēs uzsvērtu līdzcietību. Un pirmais, kas bija, tie bija mediķi, par kuriem bērni uzreiz teica, ka noteikti mediķiem ir vajadzīgs atbalsts," pastāstīja Viļa Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas mūzikas skolotāja Sangrita Upeniece.

Tā kā klātienē tikties ar mediķiem nevar, jauniešu sagatavoto muzikālo sveicienu ne viens vien noklausījās pie loga. Veidojot apsveikumus, skolēni daudz domājuši arī par mediķa profesijas nozīmību.

"Es rakstīju personīgu vēstuli mediķiem, pasakot paldies, ko dara ikdienā.

Es pieminēju to, ka viņu pašaizliedzības dēļ, viņu darba dēļ esmu tik ļoti iedvesmojusies, ka esmu izvēlējusies savu turpmāko nākotni saistīt ar medicīnu," pastāstīja 12.a klases skolniece Enija Grēta Fiļippova.

"Es dzīvoju tepat netālu, un es bieži dzirdu, ka brauc ātrās palīdzības mašīnas, it īpaši pēdējā laikā. Un dažreiz es vēlos vakaros paskatos, ka deg gaismas, īpaši ķirurģiskajā nodaļā. Un tas liek man aizdomāties, cik daudz laika paņem mediķiem viss darbs," savukārt norādīja skolniece Kristīne Grīnberga.

Kuldīgas slimnīca ir trešā līmeņa slimnīca, un smagi saslimušie ar Covid-19 tur neārstējas. Tomēr arī Kuldīgā šis laiks ir daudz saspringtāks nekā citus gadus, jo darbs norit paaugstinātas uzmanības režīmā, lai vīruss neienāktu slimnīcā un netrūktu medicīniskā personāla.

"Šogad mēs jūtam, ka beidzot cilvēki saprot to īsto, patieso mediķu vērtību, to, kas viņiem jāiznes, kāpēc ir vajadzīgi.

Tāpēc paldies jauniešiem, ka viņi to apzinās," teica Kuldīgas slimnīcas valdes priekšsēdētājs Agris Rozenfelds.

Ziemassvētku laikā Kuldīgas slimnīcu nav aizmirsuši arī citi labdari. Pie dažādām mīļām dāvaniņām tikuši arī slimnīcas mazie pacienti un jaundzimušie bērniņi.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti