Kuldīgā piesārņojuma dēļ - dabasgāzes smaka - uzdod iztīrīt lietusūdens kanalizāciju

Kuldīgā Ventspils un Virkas ielu apkārtnē, tīrot sašķidrinātās gāzes sistēmu, lietusūdens kanalizācijā nonāca dabasgāzei pievienota smaržviela, kas nevar nodarīt lielus postījumus dabai, taču cilvēkiem smaka ir nepatīkama, tāpēc uzņēmumam, kas tīrīja sistēmu, uzdots iztīrīt visu notekūdens sistēmu šajā apkārtnē, Latvijas Radio pastāstīja vietējā laikraksta “Kurzemnieks” galvenā redaktore Daiga Bitiniece. 
 

Daiga BitinieceLauris Zvejnieks
  Smakas radušās pēc sašķidrinātās gāzes cisternas tīrīšanas “Sadales tīkla” teritorijā. Mucas skalotas ar ūdeni, un tas pretlikumīgi novadīts lietusūdens kanalizācijā. Tā rezultātā odorants merkaptāns, ko dabasgāzei pievieno, lai cilvēks tās noplūdi sajustu smakas veidā, vairākas dienas izplatījās Ventspils un Virkas ielas apkaimē, vēstīja “Kurzemnieks”.

  Cisternas tīrīja SIA “Mesako serviss”, ar ko noslēgts līgums par gāzes iekārtu apkopi, taču cisternas skaloja cits apakšuzņēmums, kura pārstāvis laikrakstam paziņoja, ka nekas nelikumīgs vai videi kaitīgs neesot noticis.

  Reģionālā vides pārvalde gan skaidroja, ka firmai ūdens bija vai nu pašai jāsavāc un jānogādā bīstamo atkritumu uzglabāšanas vietā, vai jāizsauc uzņēmums, kas to savāktu, lai tas nenonāk dabā.

  Lai gan pats par sevi merkaptāns nekādu ķīmisku postu dabai nodarīt nevar, koncentrētā smaka ilgākā laikā cilvēkam var izraisīt galvassāpes, reibumu, diskomfortu.

  Valsts vides dienests sācis lietvedību, un “Mesako servisam” uzdots piesārņotajā vietā iztīrīt visu lietusūdens noteksistēmu. Ventspils ielā smakas vairs nav, bet pie lietusūdens novades vietas pļavā, kas atrodas pretī “Sadales tīkla” teritorijai ielas otrā pusē, gāzes smaka jūtama vēl aizvien.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti