Kuldīgā novērošanas kameras palīdz arī cīņā ar malu zvejniecību

Kuldīgas novada pašvaldības policijai 2020. gadā izdevies uzstādīt 11 jaunas videonovērošanas kameras, kā arī nomainīt desmit nokalpojušās kameras, līdz ar to kopumā kārtības sargu rīcībā pašlaik ir vairāk nekā 80 novērošanas kameras. Līdz šim reālus rezultātus devusi termokamera, kas uzstādīta pie Ventas rumbas, cīnoties ar malu zvejniecību.

Kuldīga novada pašvaldības policijas priekšnieks Kaspars ŠabānsInga Ozola

Kuldīgas novada pašvaldības policijas priekšnieks Kaspars Šabāns stāsta, ka šogad pašvaldības policija uzstādījusi rekordlielu skaitu ar jaunām kamerām – 11. Tāpat vairākās lokācijās vecās kameras nomainītas ar jaunām, kurām ir labāka attēla izšķirtspēja.

Bet, lai turpmāk veiksmīgāk izdotos apkarot dažādus noziegumus, iegādātas arī četras kameras ar automašīnu numurzīmju noteikšanas funkciju. Pirmā kamera varētu tikt uzstādīta jau šā gada izskaņā, bet atlikušās – 2021.gada pirmajā pusē.

Papildus par pašvaldības finansējumu izdevies iegādāties jaunus datu serverus, kur glabāt ierakstu failus, kā arī papildāt tehnikas krājumu ar jaudīgākiem datoriem.

Tāpat iegādāta vēl viena stacionārā termokamera pie Ventas rumbas, lai cīnītos ar maluzvejniekiem. Kuldīga ir viena no retajām pilsētām Latvijā, kurai ir šādas stacionāras termokameras.

Pašvaldības policijas vadītājs stāsta, ka kameru videoierakstu materiāli regulāri tiek nodoti Valsts policijai, Ceļu policijai, kā arī izmantoti dažādu konfliktsituāciju risināšanā. Vidēji gada griezumā citiem atbildīgajiem dienestiem tiek izsniegti 60 pašvaldības policijas kameru videomateriāli.

2021.gadā Kuldīgas pašvaldības policijas prioritāte ir iedzīvotāju drošības uzlabošana un atjaunot vēl vairākas morāli novecojušās kameras, aizstājot tās ar jaunākām un jaudīgākām. Pilnīgi jaunas kameras tiks izvietotas pie rotaļlaukuma “Ķirbītis”, Estrādes parkā un uz jaunā veloceliņa, kas vedīs uz Ābeļciemu.

2020. gada izskaņā kārtības sargu rīcībā ir vairāk nekā 80 videonovērošanas kameras.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt