Kuldīgā nodeg pilsētas egle; postā aiziet arī bērnu darbs

“Visvairāk sāp tas, ka sabojāti bērnu un vecāku apgleznotie lielās pilsētas egles dekori,” – tā pēc Kuldīgas pilsētas egles nodegšanas atzīst pilsētas māksliniece Inese Sulojeva. Viņa un komunālā dienesta darbinieki, kas egli dekorēja un uzstādīja, uzskata, ka notikusi ļaunprātīga dedzināšana. To, kāds bijis egles aizdegšanās iemesls, šobrīd skaidro policija.

Lai arī Kuldīgas pilsētas egle nodega pirmdienas, 1. janvāra, vakarā, joprojām zaudējumu apmērs tiek apzināts. Daļa lapmiņu virtenes un virteņu lietutiņi pārvērtušies sadegušu stieplīšu čupā, tāpat lietojamas vairs nebūs vairākas lielās sniegpārslas un daļa oriģinālo rotājumu – vecāku un bērnu apgleznoto dekorāciju.

Pēc pašreizējām aplēsēm, tikai aprēķinot sabojātās dekorācijas, zaudējumu apjoms ir ap 2500 eiro, bet tā apmērs pieaugs.

Galvenā pilsētas egle atrodas rātslaukumā, šī bija otrā egle, kas atradās Pilsētas laukumā. Jāteic, ka šī ir arī labdarības egle – tā pilsētai dāvināta un tās pakājē atradās arī ziedojumu kaste, kurā skolēni regulāri lika dažādas lietas, lai svētku laiku padarītu jaukāku tiem, kam trūkst līdzekļu.

“Labdarības kaste nav cietusi,” saka Sulojeva.

“Cenšamies ieviest tradīciju, ka iedzīvotāji ir pieaicināti dekoru veidošanā, veidojam to kopības sajūtu. Šobrīd vislielākās skumjas, ka bērnu un vecāku roku darbs sabojāts,” norādīja Sulojeva.

Kuldīgas novada pašvaldībā tiek gatavots iesniegums Valsts policijai (VP) par nodarītajiem zaudējumiem. Šobrīd policija veic resorisko pārbaudi, lai noskaidrotu, kāpēc egle aizdegusies. “VUGD mums dos savu atzinumu par iespējamo ugunsgrēka izcelšanās iemeslu, bet mēs nevaram papildus izslēgt to, ka varētu būt ļaunprātīga dedzināšana. Mēs esam pieprasījuši un skatāmies pilsētas video novērošanas ierakstus,” pauda VP Kurzemes reģiona pārvaldes Kuldīgas iecirkņa priekšnieks Normunds Aleckis.

Ar izpostītiem rotājumiem pilsētā rēķinās katru gadu. Dažviet to neapzināti izdarot fotografēties tīkotāji, piemēram, iesēžoties brieža kamanās un samīdot gaismas virtenes. Bet ir arī ļaunprātīgi postījumi, kur apzināti virtenes norautas no koku stumbriem un sagraizītas. Pilsētas egle šogad degusi arī Daugavpilī.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti