Lai arī Kuldīgas novadā darbojas gan pensionāru apvienība, gan ir dažādas iespējas apmeklēt kursus un nodarbības senioriem, Kuldīgas senioru skola raisījusi lielu interesi un atklāšanas reizē pulcēja vairāk nekā simt dalībnieku.
Skolā būs bezmaksas neformālās izglītības kurss pensijas un pirmspensijas vecuma cilvēkiem.
Apmācības dos iespēju iegūt ne tikai mūsdienīgas un praktiskas zināšanas, bet arī diskutēšanas un komunicēšanas, kā arī cita viedokļa pieņemšanas prasmes.
Skolas vadītāja Ruta Orlova pastāstīja, ka līdzekļi lektoru piesaistē tiks iegūti arī ar dažādu projektu atbalstu, tāpat jau izveidots sadarbības partneru loks. “Mēs mācīsimies saprast sevi starp cilvēkiem, sevi dabā. Mums ir mērķis, jaunas zināšanas, praktiskas darbības, kustēšanās. Zinot, ko šajā virzienā grib, tajā plānojam,” stāsta Orlova.
Pirmajā tikšanās reizē seniori arī dalījās ar savām vēlmēm, ko gribētu skolā apgūt. “Kādreiz strādāju ar datoru, bet vecas tehnoloģijas, tikpat senas kā es,” stāsta kuldīdzniece Dzidra Ose.
Lietuviete Tatjana Kilšauskiene, kura jau vairākus gadus dzīvo Kuldīgā, zina stāstīt, ka Lietuvā ir tā sauktās populāras trešās paaudzes universitātes. Viņa vienu no tādām arī apmeklējusi, tāpēc interese esot arī par šo senioru skolu. “Cilvēki pēc 60 [gadu vecuma] sēž mājās ar savu domu, te esam kopā visi,” norāda Tatjana.
Pieredzi par šādas skolas izveidošanu kuldīdznieki smēlušies no Krāslavas piemēra, kur jau ceturto gadu darbojas pirmā šāda skola Latvijā. Tās dibinātāja stāsta, ka vēlējusies mazināt problēmas, ar kādām Latvijā saskaras vecāka gadagājuma cilvēki – diskrimināciju, nevērīgu un skeptisku attieksmi –, kā arī palīdzēt senioriem celt pašapziņu un dzīves kvalitāti.
Eiropas valstīs skolas senioriem ir ļoti populāras. Pirmā trešās paaudzes universitāte darbu sāka Francijā 1973.gadā. Pēc pāris gadiem Polijā, kur nu to jau ir vairāk nekā 600.