Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Norāda uz riepu apsaimniekošanas problēmām

Dienas ziņas

Kazdangas parkā vasaras bibliotēka

Izveido stipendiju programmu speciālistu piesaistei

Kuldīgā ar stipendijām centīsies piesaistīt jaunus ārstus un skolotājus

Tā kā arvien akūtāk Kuldīgas novadā izjūt jaunu speciālistu trūkumu gan slimnīcā, gan skolās, tā nolēmusi sekot citu pašvaldību pieredzei un izstrādājusi stipendiju programmu pēdējo kursu studentiem nepieciešamākajās profesijās. Tā paredz, ka pēc augstskolas pabeigšanas trīs gadi ir jānostrādā konkrētajā profesijā Kuldīgas novadā.

ĪSUMĀ:

  • Kuldīgā trūkst ārstu un skolotāju. 
  • Slimnīcā ir dažādas motivējošas programmas, bet jaunus speciālistus nav izdevies piesaistīt.
  • Kuldīgā izveidota stipendiju programma studentiem noteiktās specialitātēs no 3. līdz 6.kursam. 
  • Atbalsts paredzēts ārstiem un dabaszinātņu un programmēšanas skolotājiem.
  • Bakalauriem stipendija būs 50% no minimālās algas, maģistriem – 75%, doktorantūrā minimālās algas apmērā.
  • Budžetā ir "griesti", bet pašvaldība izvērtēs individuāli katru pieteikumu.
  • Pēc studijām speciālistam vismaz trīs gadi jānostrādā slimnīcā vai kādā novada skolā.
  • Pieteikties var līdz 9. augustam.

Kuldīgā ar stipendijām centīsies piesaistīt jaunus ārstus un skolotājusInga Ozola

 

Vai studenti atsauksies šai iecerei, būs zināms augusta beigās, jo pieteikumi vēl tiek gaidīti līdz 9. augustam.     

 

Šobrīd visvairāk trūkst ginekologu, anesteziologu un vidējā medicīniskā personāla, pastāstīja Kuldīgas slimnīcas valdes priekšsēdētājs Agris Rozenfelds.

Domājot par jaunajiem speciālistiem, slimnīcai ir dienesta dzīvokļi, šobrīd tiek īstenots arī no Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansēts projekts, kurā slimnīcas desmit struktūrvienībās, piemēram, reanimācijas, dzemdību, terapijas, ķirurģijas, bērnu un citās nodaļās, būs jaunas iekārtas un tehnoloģijas, tā nodrošinot darbu modernā vidē.

Lai arī jauno speciālistu uzrunāšanā izmanto dažādas iespējas, tomēr pēdējos gados pastāvīgā darbā jaunus speciālistus nav izdevies piesaistīt, vairāki te strādā, esot pamatdarbā citā slimnīcā. Jaunus speciālistus te nav atvedusi arī valsts atbalsta programma.

“Braucam gan uz augstskolu, gan semināriem, tiekoties, izdzirdot, fiziski zvanam un uzrunājam, daži mēģini izrādīt interesi, varbūt pēc gada nāks,” stāstīja Agris Rozenfelds.

Lai palīdzētu risināt sasāpējušo speciālistu trūkumu novadā, Kuldīgas novada pašvaldība pārņēmusi citu pašvaldību pieredzi, izveidojot stipendiju programmu, kura paredz atbalstu noteiktās specialitātēs studentiem no trešā līdz sestajam kursam. 

Agris Rozenfelds atzina – tā ir vēl viena iespēja jauno speciālistu piesaistīšanā, “tas ir signāls jaunajiem speciālistiem, ka par viņiem domā un gaida”.

Atbalstāmo jauno speciālistu lokā ir arī pedagogi – dabaszinātņu un programmēšanas skolotāji.

Kuldīgas novada pašvaldības Izglītības nodaļas vadītāja Santa Dubure norādīja, ka pašlaik novada speciālisti ir paaudžu maiņas priekšā, un “jāskatās, kā šo izglītības procesu nodrošināsim turpmāk”.

Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa skaidroja, ka budžetā ir paredzēti griesti stipendijām, bet pašvaldība vērtēs katru pieteikumu individuāli, ja pieteikumi būs “ļoti labi un mēs tiešām redzēsim, ka cilvēks ir gatavs nākt uz Kuldīgu, izvērtēsim katru”.

Bakalaura līmeņa programmā studentam plānotā stipendija ir 50% apmērā no minimālās algas, maģistra– 75%, bet doktorantūras programmā minimālās algas apmērā.

Pēc studijām jaunajam speciālistam vismaz trīs gadi ir jānostrādā slimnīcā vai kādā no Kuldīgas novada skolām.

Vai šāds piedāvājums jaunajiem cilvēkiem ir pietiekams stimuls, lai izvēlētos darbu Kuldīgas novadā, būs zināms augusta beigās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt