Sadaļas Sadaļas

Ārpus Rīgas

Atlaiž Daugavpils Lokomotīvju remonta rūpnīcas darbiniekus; uzņēmuma nākotne – neskaidra

Ārpus Rīgas

Uzņēmēja: Dzimtās saknes un sava valsts bērniem ir vislabākās

Kuldīdznieki mācās paši restaurēt vecos koka logus

Kuldīdznieki mācās paši restaurēt vecos koka logus

Arī šogad Kuldīga aicina iedzīvotājus sakārtot savu māju logus. Kuldīgas restaurācijas centrs šādu iespēju cilvēkiem piedāvā jau sesto gadu. Līdz šim vecpilsētā iedzīvotāji paši atjaunojuši aptuveni 400 logus, kas tiek sakārtoti ar saudzīgām restaurācijas metodēm un nokrāsoti ar atbilstošām krāsām.

„Kuldīgā brauc smagais transports, logi dreb un saplaisā. It kā mums pilsētā ir daudz ļoti daudz skaistu logu, bet diemžēl... Mēs finansējam arī stiklu, ko uz vietas piegriezīsim.”

Kuldīgas restaurācijas centrā, kur tiek rīkots praktisks pasākums „Logu regulārā apkope”, Par to, kā notiks logu sakārtošana, sanākušajiem kuldīdzniekiem stāsta restaurators Agris Zingbergs:

„Konstatēsim, kāds tas logs izskatās. Sākumā droši vien kādam jums liksies, ka tur neko vairs nevarēs darīt, bet tā visa ir vēsture. Ir metāla detaļu aprīkojums, varam arī redzēt ēvelēšanas pēdas. Kādreiz visu darīju ar rokām. Arī tagad restaurācijā tā notiek – strādāsim ar rokām.”

Restauratora mudināti, kuldīdznieki varēs šogad ķerties klāt savu logu sakārtošanai. Cilvēkiem nav jāmaksā par krāsām un citiem darbiem, ko palīdzēs izdarīt profesionāļi. Jau otro reizi logu sakārtošanai pieteicies kuldīdznieks Juris.

„Izdomāju nākt, jo logi bija sapuvuši. Lai iegūtu jaunus, jāgaida gads, tad jau es labāk pats sanagloju. Man gāja forši, ielika logiem protēzes - kā zobiem. Ja dara, tad darbs iet,” saka Juris.

Pirmo reizi uz Kuldīgas restaurācijas centru, lai sakārtotu savas mājas logus, atnākusi Dzidra:

„Mājai ir jau sešdesmit gadi. Logi ir tādi, kādi nu tie ir. Laika zobs padarījis savu.

Rezultātus kuldīdznieku apņēmībai un darbam vecpilsētā redzam ik uz soļa. Restaurators Jānis Mertens stāsta, ka cilvēki viens otru skubina un iedvesmojas no saviem kaimiņiem, kuriem izdevies pašiem sakārtot logus. Šogad pieteikušies 26 interesenti.

Katru gadu šis skaits ir atšķirīgs, atklāj Jānis:

„Iepriekšējā gadā bija ap 50. Katrs iedzīvotājs nāk ar diviem logu komplektiem. Ja mēs redzam, ka varam paņemt vēl, tad var arī trešo komplektu. Redzam, ka nākamā gadā nāk arī kaimiņš - redzot rezultātu un uzzinot, ka tas viss ir pa velti un tikai pašam jādara.”

Kad līgums ar Kuldīgas restaurācijas centru noslēgts, iedzīvotājam jāpabeidz darbi līdz septembra beigām. Šādā veidā Kuldīgā sakārtoti jau vairāki simti koka logu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt