Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ogres muzejam jaunas mājas

Ķūļciema baznīcai jauns tornis

Ķūļciema baznīca tikusi pie jauna torņa ar zeltītu krustu

Pirms trim gadiem Talsu novada Ķūļciema Svētā Arsēnija pareizticīgās baznīcas vietā bija drupas. Tagad dievnama iekšpuse un apkārtējā vide ir sakopta un pāri koku galotnēm paceļas jauns baznīcas tornis ar zeltītu krustu. Dievkalpojumi baznīcā tagad pulcē cilvēkus no tuvākām un tālākām vietām. Baznīca sakopta, pateicoties cilvēku uzņēmībai un brīvprātīgajam darbam.

Oļegs Stoļarovs 2014.gadā saviem bērniem parādīja Ķūļciema Svētā Arsēnija pareizticīgās baznīcas drupas un apsolīja viņiem sakārtot šo vietu. Turot viņiem doto solījumu, pēc trim gadiem baznīca un tās apkārtne ir sakopta – koki izzāģēti, baznīca iztīrīta no gruvešiem, atjaunots baznīcas tornis.

Nupat arī iesvētīts un tornī uzstādīts apzeltīts krusts. Visus darbus brīvprātīgi veikuši SIA "Velokurjers" darbinieki kopā ar vietējiem iedzīvotājiem un citiem interesentiem.

"Grūti pastāstīt tās sajūtas. Mums neviens nemaksāja par to, vienkārši vajadzēja braukt un viss. Nebija tā - ai, atkal jābrauc šodien. Tas arī satuvināja mūs kā kolēģus vēl vairāk, kad mēs tādu darbu darām," teica velokurjers Raitis Reinis.

Iepriekšējais baznīcas tornis tika veidots cara laikā un atjaunots Ulmaņlaikā. Tā kā nebija saglabājusies neviena fotogrāfija, kāds izskatījies vecais tornis, tika lemts veidot to identisku Kolkas pareizticīgo baznīcas tornim, jo abas šīs ēkas ir celtas vienā laikā.

Ilgi meklējot, tika atrasts meistars Jevgēņijs no Siguldas, kurš torni deviņu mēnešu laikā izveidoja pēc Kolkas baznīcas torņa projekta.

"Izdevumi bija lieli, tāpēc ka vajag strādniekiem maksāt, transporta izdevumi. Ir, piemēram, arī materiāli ļoti dārgi, jo tie ir ļoti kvalitatīvi. Un tā runā, ka tas zeltītais metāls, kas ir tagad, ka Latvijā nevienā baznīcā tāds vēl nav bijis. Tas ir atvests no Liepājas," teica SIA "Velokurjers" valdes priekšsēdētājs Oļegs Stoļarovs.

Šobrīd jau reizi mēnesī baznīcā notiek dievkalpojumi. Iespējams, ka ar laiku tie notiks arī biežāk. Kā stāsta vietējie iedzīvotāji, uz dievkalpojumiem ierodas cilvēki no blakus novadiem un pat tuvākiem un tālākiem novadiem.

"Ziniet, kad baznīca ir grūtā stāvoklī, tur ir ļoti, ļoti viegli lūgt Dievu. Dievs ir blakus. Jā, varbūt mums nav logu, mums nav labu durvju, bet Dievs ir. Un cilvēki to jūt. Un ir gribēšana braukt uz šejieni," sacīja Liepājas apriņķa prāvests Vadims Demčenko.

Ar torņa atjaunošanu darbi neapstāsies. Oļega plānā ir sakārtot baznīcas griestus – noņemt bīstamo griestu apmetumu, kā arī, ja pieteiksies ziedotāji, tad, iespējams, gada beigās uzsākt baznīcas grīdas nomaiņu.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti