Dienas ziņas

Jēkabpils jaunieši spēlē masku teātri

Dienas ziņas

Ventspilī sāksas PČ hokejā sievietēm

Saglabājas augsta uguns bīstamība

Kūlas ugunsgrēki posta īpašumus; saglabājas augsta uguns bīstamība

Kopš gada sākuma kūlas ugunsgrēki jau ir radījuši lielus postījumus - izdegušas mežaudzes, nopostīti tīrumi, ēkas un citi īpašumi. Aizvadīto brīvdienu statistika – vairāki simti kūlas ugunsgrēku, Rēzeknes pusē vienā ugunsgrēkā nodegušas četras dārza mājiņas. Kaut arī pirmdien daudzviet līst un līņā, ugunsbīstamība joprojām ir liela.  

Vēlā svētdienas pēcpusdienā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Rēzeknes daļā tika saņemts izsaukums uz Rēzeknes mikrorajona Makarovkas dārza kooperatīvu, kur bija izcēlies kūlas ugunsgrēks. Negadījumā nodega četras dārza mājiņas.

Latgales reģiona brigādes Rēzeknes daļas vada komandieris Andris Studāns stāsta, ka  kūlas liesmas izraisīja četru dārza mājiņu ugunsgrēku vienlaicīgi.

Pēc Valsts policijas datiem no šī gada 1.februāra līdz 6.aprīlim Rēzeknes iecirkņa  teritorijā tika reģistrēti jau 116 kūlas ugunsgrēki. Ir uzsāktas 67 administratīvās pārbaudes, bet pagaidām nav noformēts neviens administratīvais protokols. Par laimi dārza mājiņu ugunsgrēkā cietušo nav. Tomēr  īpašniekiem ir radušies zaudējumi sadegušās iedzīves dēļ.

„Dārza mājiņās iespējams, ka ir bijusi kāda iedzīve, īpašums utt. Cilvēkiem, līdz ar to zaudējumi droši vien, ka ir,” pieļauj Studāns.

Pagājusī nedēļa ir bijusi postoša, un pērnās zāles ugunsgrēkos ir nodegušas arī vairākas ēkas visā Latgalē. Aizvadītajās brīvdienās vien Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma 549 izsaukumus, no kuriem 330 bija kūlas ugunsgrēki. Lai arī sinoptiķi arī tuvākajās dienās sola īslaicīgus nokrišņus, visā Latvijā saglabājas augsta uguns bīstamība, tāpēc iedzīvotāji tiek aicināti būt uzmanīgākiem ar uguni. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti