Kūlas dedzinātāji traucē glābēju darbu plūdu skartajos rajonos

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) nedēļas nogalē ir saņēmis vairāk kā 200 izsaukumus uz vietām, kur deg kūla. Tajā pat laikā lielākie ugunsdzēsēju resursi ir novirzīti, lai glābtu cilvēkus plūdu skartajos rajonos.

Kā skaidroja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP), VUGD jau vairāk kā nedēļu strādā pastiprinātā režīmā un ir koncentrējis papildu spēkus plūdu skartajos rajonos, lai nodrošinātu glābšanas darbus. Vienlaikus tiek saņemti izsaukumi uz vietām turpat netālu, kur tiek dedzināta kūla. „Tāda iedzīvotāju rīcība ir neticama bezatbildība," sacīja ministrs.

"Aicinu Latvijas iedzīvotājus atbildīgi izturēties pret savu un kaimiņu drošību un dzīvībām, kā arī cienīt ugunsdzēsēju darbu, kas nedēļas garumā ir strādājuši, lai glābtu cilvēkus no dabas stihijas. Kūlas dedzināšana ir cilvēku tīšuprāt radīts posts un tās dedzināšana nav pieļaujama nekādos apstākļos. Taču, ja arī šis arguments nelīdz, tad aicinu padomāt par to, ka dzēšot tīšām izraisītu kūlas ugunsgrēku, glābēji var nepaspēt izglābt cilvēkus, kas cieš plūdos," uzsvēra Kozlovskis.

Jau ziņots, ka glābējiem brīvdienās bijis darba pilnas rokas. Nācās sniegt palīdzību iedzīvotājiem plūdu skartajās zonās. Citviet palīdzība bija nepieciešama, lai no dubļiem izvilktu iestigušos auto un dzēstu daudzos kūlas ugunsgrēkus, kas pavasaros šādās saulainās brīvdienās ierasti plosās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti