Dienas ziņas

Sociālā uzņēmējdarbība -- veids, kā risināt sociālās problēmas

Dienas ziņas

Skolēni izvēlas mācīties Rīgā

Postoši kūlas ugunsgrēki katru dienu

Kūlas dedzināšanas trakums nav gājis secen arī Talsiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

No ikgadējā kūlas dedzināšanas trakuma nav spējuši izvairīties arī Talsi. To pievārtē, pretī privātmāju rajonam, uguns mēles aprij vienu metru pēc otra, līdz izdedzis aptuveni pushektārs sausās kūlas. Lai uzsāktu dzēšanas darbus, sākumā ieradās viena automašīna ar diviem glābējiem, kuri uzreiz ķērās pie liesmu lokalizēšanas. Taču vēja dēļ uguns pieņēmās spēkā un bija jāizsauc papildspēki.

Cilvēku resursi pietiek šobrīd, platība arī nav tik liela un apdraudējuma nav. Nevienai ēkai [uguns] virsū šobrīd neiet, roku spēkiem tiks nodzēsts. Šobrīd nezinu, no kā tas varētu būt, bet, kā zināms, bērniem arī patīk ar sērkociņiem spēlēties, bet pie rokas jau neviens noķerts nav,” saka Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Talsu daļas komandiera vietnieks Andris Meiers.

Pēc statistikas datiem kūlas ugunsgrēku skaits katru gadu Talsu novadā pieaug. Ja 2010. gadā reģistrētie izsaukumi bijuši 13, tad pērn to skaits jau sasniedzis 46. Lai gan par katru gadījumu tiek informēta arī policija, tomēr vainīgais bieži vien paliek neatklāts.

Grūti noteikt un pieķert uz vietas šādu kūlas dedzinātāju, jo mēdz būt arī tādi gadījumi, ka it kā ir uz vietas redzēts šis cilvēks, it kā viņš varētu būt tas vainīgais, kas kūlu dedzina, bet tajā pašā laikā viņš jums pasaka, ka viņš dzēš šo kūlu, un jūs nevarat pierādīt pretējo!” saka glābēju Talsu daļas komandieris Kaspars Vaivods.

Sausās zāles dedzināšanas gadījumi apdraud ne tikai cilvēku īpašumus, veselību un dzīvību. Nometot sērkociņu sausajā zālē apdraudēta ir arī visa dzīvā radībā. „Daudzi domā, ka iznīcinās mums kaitīgās ērces, bet īstenībā bojā iet arī visi labie kukaiņi, visi abinieki un rāpuļi. Ja ērču dēļ...svilināt zemi, es nezinu, man liekas muļķīgi!“ saka Talsu novada muzeja galvenā speciāliste dabas jautājumos Linda Šmilga – Šimpermane.

Kūlas dedzināšana ir aizliegta un administratīvi sodāma. Fiziskajām personām draud no 280 līdz 700 eiro naudas sods. Savukārt par zāles nepļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos, fiziskajām personām var piespriest naudas sodu no 140 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām - no 700 līdz pat 2900 eiro apmērā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti