Kukuļņemšanā pieķertais Ekonomikas policijas darbinieks izmeklējis noziegumus pret vidi

Uz aizdomu pamata par kukuļņemšanu tika aizturēts Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) vecākais inspektors Zaurs Bahmudovs.

Iekšējās drošības birojā informēja, ka policijas amatpersona aizturēta trešdien, 17.februārī. Tuvākajā laikā tiks lemts par drošības līdzekļa piemērošanu.

Savukārt Valsts policijā atklāja, ka aizturētais ir ENAP 3. nodaļas vecākais inspektors Zaurs Bahmudovs. Viņa darbs bijis saistīts ar noziegumu pret vidi izmeklēšanu.

Pēc drošības līdzekļa piemērošanas tiks lemts par aizturētā darbinieka atstādināšanu no amata, sola policijā.

Policijā norāda, ka tiekot strādāts pie ENAP darba uzlabošanas – pagājušajā gadā ENAP priekšnieka amatā tika iecelts Pēteris Bauska. Nepilna gada laikā nomainīti 85% ENAP vadošā sastāva, kā arī darbā pieņemti jauni darbinieki no citām policijas struktūrvienībām.

Viņš pārbaudījis dažādus uzņēmumus –  gan mazus, gan lielus – Rīgā, Jelgavā, Ventspilī, Daugavpilī, Valmierā. Iepriekš vairāki uzņēmēji bija neoficiāli sūdzējušies vides sargiem, ka pārbaudītāji no policijas nodarbojoties ar izspiešanu. Proti, viņiem teikts - ja uzņēmēji negrib, lai tiktu sākta lieta par vides pārkāpumiem, ir jāmaksā. Ja uzņēmumi to nedarīs, lieta nonāks pie vides uzrauga. Izskatot atsūtītos dokumentus, Vides uzraudzības institūcijas vienu lietu izbeidza, jo inspektora minētie pārkāpumi nebija pamatoti. Otru lietu atzina par daļēji pamatotu. Pārējās lietas vēl tiek izskatītas.

Iepriekš Bahmudova vārds publiski izskanējis pagājušā gada rudenī. Portālā "liepājniekiem.lv" publicētā rakstā viņa apsekoto uzņēmumu pārstāvji policistam pārmeta agresīvu izturēšanos un darbinieku iebiedēšanu.

Pēc Latvijas Televīzijas rīcībā esošas neoficiālas informācijas, Bahmudova aizturēšana saistīta ar viņa veiktajām pārbaudēm kādā uzņēmumā, kuram nepieciešama atļauja vidi piesārņojošo darbību veikšanai. Iekšējās drošības birojs konkrēto gadījumu pagaidām nekomentē. Šī institūcija izveidota pērnā gada rudenī, lai reaģētu uz iedzīvotāju sūdzībām par policistu un citu Iekšlietu ministrijas padotībā esošu darbinieku pārkāpumiem.

          

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt