Kukuļņemšanā aizdomās turēto bijušo LDz šefu Magoni patur apcietinājumā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Kukuļņemšanā aizdomās turēto bijušo uzņēmuma "Latvijas Dzelzceļš" (LDz) valdes priekšsēdētāju Uģi Magoni patur apcietinājumā.

Rīgas apgabaltiesa piektdien, 21.augustā, noraidīja Magoņa advokātu sūdzību par apcietinājumu un bijušo LDz šefu nolēma neatbrīvot.

Magonis uz tiesas sēdi tika nogādāts slepenībā un tikpat slepeni aizvests projām. Sēdes beigās arī viņa advokāti neiznāca ārā un pameta tiesas ēku slepus, nesniedzot medijiem nekādus komentārus, ziņoja Latvijas Radio korespondents Edgars Kupčs.  

Tiesnesis Juris Stukāns gandrīz divas stundas vērtēja Magoņa aizstāvju sūdzību par pirmās instances tiesas lēmumu viņam piemērot apcietinājumu.

Stukāns pēc tiesas sēdes žurnālistiem pastāstīja, ka Magoņa advokāti piedāvāja LDz šefu atbrīvot pret 200 000 eiro lielu drošības naudu, taču tam nepiekrita procesa virzītājs – Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).

Tiesa piekrita procesa virzītāja viedoklim - drošības nauda var būt kaut miljons eiro, bet KNAB neredz iespēju šobrīd atbrīvot Magoni.

“Procesa virzītājs šobrīd nepiekrīt drošības naudai, viņi uzskata, ka ir jāatrodas cietumā,” sacīja tiesnesis.

Tiesnesis skaidroja, ka Magonis paturēts apcietinājumā, jo viņš bija augsta amatpersona, viņam ir plaši kontakti un tas varētu ietekmēt izmeklēšanu.

Apcietinājumā Magoni var turēt vēl divus mēnešus, bet, ja KNAB uzskatīs par vajadzīgu viņu atbrīvot ātrāk, tad procesa virzītājs to var darīt kaut vai šodien, skaidroja tiesnesis. 

Stukāns arī noraidīja pieņēmums, ka Magonim ir problēmas ar veselību. Viņam sēdes laikā ir jautāts par veselību, un viņš sacījis, ka viss esot kārtībā. 

Tikmēr sabiedrības par atklātību «Delna» direktors Gundars Jankovs kritizē operatīvo dienestu klusēšanas taktiku tik skaļā liela mēroga lietā. Vismaz pamatlietas korupcijas sargiem un tiesai būtu jāskaidro, jo tas arī vairotu sabiedrības uzticību šīm iestādēm un tam, ka lieta tiks objektīvi izvērtēta, uzskata Jankovs.

Viņš norādīja, ka “tas ir stāsts par profesionalitāti” un to, cik ātri un efektīvi KNAB  spēj informēt sabiedrību par lietām. Līdz šim birojs nav izcēlies ar spēju ātri paziņot sabiedrībai par skaļo lietu attīstību, secināja Jankovs. 

Jau ziņots, ka KNAB uzsācis kriminālprocesu pret VAS „Latvijas Dzelzceļš” (LDz) valdes priekšsēdētāju Uģi Magoni par kukuļa lielā apmērā piedāvājuma pieņemšanu.

KNAB darbinieki Magoni aizturēja 6.augusta vakarā. KNAB iepriekš neatklāja Magoņa aizturēšanas iemeslus, bet satiksmes minists Anrijs Matīss iepriekš norādīja, ka tā saistīta ar kādu saimniecisku darījumu. Magonis piektdien atbrīvots no amata LDz.

Portāls "diena.lv" sestdien ziņoja, ka Magonis, iespējams, tiek turēts aizdomās par kukuļa saņemšanu saistībā ar LDz meitasuzņēmuma "LDz ritošā sastāva serviss" nesenu daudzmiljonu iepirkumu - četru vecu dīzeļlokomotīvju iegādi no Igaunijas miljonāram Oļegam Osinovskim piederošā uzņēmuma "Skinest".

Osinovskis igauņu žurnālistiem izteicies, ka konkurss par šo lokomotīvju piegādi esot noticis pēc visiem noteikumiem un no šī darījuma ieguvušas visas iesaistītās puses. Pēc Osinovska teiktā, nekādu papildu naudu viņš nevienam neesot maksājis.

Magonis LDz valdes priekšsēdētāja amatu ieņēma nepilnus desmit gadus - kopš 2005.gada 1.septembra. Pirms tam no 2003.gada viņš bija šī uzņēmuma padomes loceklis un padomes priekšsēdētājs.

Krimināllikums Magonim draud ar līdz desmit gadu termiņu aiz restēm, konfiscējot mantu. Kā liecina Magoņa valsts amatpersonas deklarācijas ziņas, viņam pieder 3 zemes gabali Ādažu novadā, dzīvoklis Rīgā, sešus gadus vecs «Mercedes» un pirms 25 gadiem ražots VAZ, kā arī kuteris un kapitāldaļas divos uzņēmumos. Magonis Latvijas Dzelzceļā gadā pelnīja vairāk nekā 100 tūkstošus eiro, uzkrājumus no teju miljona eiro pirms pieciem gadiem samazinājis līdz 23 tūkstošiem eiro patlaban, bet parādā ir vairāk par 217 tūkstošiem. Pēdējos gados viņš aktīvi izsniedzis aizdevumus simtiem tūkstošu eiro apjomā, kā arī daļēji tos atguvis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti