«Kūka smaidam» - labdarības projektā dāvina kūkas

Labdarības kūku projekts “Kūka smaidam” apvienojušās kūku cepējas, kuras ir gatavas par saviem līdzekļiem uzcept un nogādāt kūku svētkos tiem, kuri paši to nevar atļauties. Projekts “Kūka smaidam” tapis sadarbībā ar “Facebook” labdarības lapu “Palīdzēsim viens otram”. Kūkas tiek ceptas kopš šā gada pavasara un tiek nogādātas visā Latvijā.  

Laura ir viena no kūku cepējām, kura iesaistījusies labdarības kūku projektā. Kūka nolikta uz automašīnas aizmugurējā sēdekļa un no Varakļānu novada tiek vesta uz Rēzeknes novada Silmalas pagastu. Kūka domāta zēnam, kuram paliek deviņi gadi. Laura šajā labdarības projektā piedalās pirmo reizi. Ir satraukusies, vai kūka gaviļniekam garšos.

“Es izcepu šokolādes kūciņu, dekorēju ar koņčiņām un cukurotām citronu un apelsīnu šķēlītēm, apkārt liku šokolādes biskvītu, ar riekstiem. Jābūt garšīgai, es domāju, ka puisītim garšos,” stāsta Laura.

Laura kūku atdod zēna mammai, jo pats gaviļnieks vēl ir skolā. Laura kūku cepa un nogādāja par saviem līdzekļiem. Sieviete pati ir mamma, kurai gribas, lai bērni svētkos ir priecīgi.

“Tas prasa darbu, tas prasa līdzekļus, bet tas gandarījums ir ļoti liels,” atzīst Laura.

Kūku labdarības projekts “Kūka smaidam” darbojas nesen, kopš šā gada pavasara. Idejas iniciatore Rita no Aizkraukles sākumā bija viena kūku cepēja, tagad viņa skaita, ka projektā iesaistījušas jau vairāk nekā 40 cepējas, kuras ir gatavas par saviem līdzekļiem pagatavot kūku kādam, kurš svētkos to nevar atļauties.

“Lai cilvēkiem viņu dzimšanas dienas būtu kā īsti svētki. Visi tie mūsu kandidāti ir maznodrošinātie vai dzīves, es negribētu teikt “abižoti”, varbūt tie, kuriem nav paveicies. Lai cilvēks notic kaut kādam brīnumam, lai svētkos, savā dzimšanas dienā ir tiešām svētku sajūta, jo diemžēl ir ģimenes, kur bērniņiem nav dzimšanas dienā kūkas, un tas ir skumīgi,” stāsta Rita.

Šobrīd tie, kuri vēlas piedalīties projektā, raksta pieteikumu ar nelielu aprakstu, kādēļ pats rakstītājs vai rakstītāja ģimenes loceklis, draugs, paziņa ir pelnījis saņemt svētkos garšīgu pārsteigumu. Cepējas pieteikumus izskata un izvērtē, kura cepēja atrodas tuvāk un varēs izcept kūku. Ir bijuši gadījumi, kad cilvēki projekta ietvaros vienā mēnesī piesakās, vēloties kūku dzimšanas dienā, savukārt otrā kūku vēlas jau citos svētkos. Tas gan cepējām ir kompliments, liecinot, ka pagatavotās kūkas patiešām ir garšīgas, tomēr kūku cepējas atsaka. Pieradināt cilvēkus pie regulārām svētku kūkām, tāds nav viņu mērķis, bet gan - iepriecināt un pārsteigt.

“Tie ir pārsvarā bērni un vecāka gājuma cilvēki. Mums ir bijusi sieviete, viņa nav maznodrošināta, no finansiālā viedokļa daudziem ir grūtāk, bet viņa visu dzīvi cīnās, lai bērniem būtu labi, nesen diagnosticēta nopietna slimība, un mums paziņoja par tādu sievieti, likās, ka mums ir jāiepriecina, vienkārši, lai priecīgāks prāts, lai notic brīnumam, ka kādam citam arī rūp, ka kāds cits arī domā,” stāsta Rita.

To, kā nākotnē izskatīsies kūku labdarības projekts, Rita nemāk teikt, projektā viss notiek pats savu gaitu, tomēr Rita cer, ka kūku cepšana turpināsies.

“Ar katru bildi, ko mēs ieliekam “Facebook”, piesakās kāds kandidāts vai piesakās kāda cepējiņa, kas saka: “Es arī labprāt jums pievienotos. Super ideja! Es arī gribētu darīt, ko tādu”,” stāsta Rita.

Kopš kūku projekts uzsācis darbību, šajā laikā izceptas aptuveni 40 kūkas. Šobrīd maz cepēju ir Latgalē, tāpēc Laura no Varakļāniem ir stigri apņēmusies, ka savu iespēju robežās ar kūkām iepriecinās cilvēkus tieši šajā reģionā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti