Kučinskis: Valsts pārvaldē ar pašreizējo atalgojumu ir grūti iesaistīt kvalificētus speciālistus

Lai arī palielināt atalgojumu tikai Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītājam "īsti pareizi jau nav", tomēr valsts pārvaldē ar pašreizējo atalgojumu ir grūti iesaisīt augsti kvalificētus speciālistus, kuri labāka atalgojuma dēļ strādā privātajā sektorā, intervijā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" sacīja premjers Māris Kučinskis (ZZS).

Vēstīts, ka finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) ir ierosinājusi VID vadītāja algu palielināt līdz 8100 eiro "uz papīra". Toties Valsts kanceleja sola līdz rudenim sagatavot priekšlikumus algu reformai valsts pārvaldē.

Kučinskis Latvijas Radio norādīja, ka, no vienas puses, algas pieaugums tikai VID vadītājam izrauj šo iestādi no visas valsts pārvaldes kopuma.

Tomēr, no otras puses, ir jāņem vērā privātā sektora atalgojuma apmērs. "Mēs visi esam vienā darba tirgū, un mēs esam gatavi strādāt uz kaut kādiem noteikumiem," norādīja Kučinskis. Viņš atgādināja atalgojuma īpatnības Latvijā - proti, ir liela diferenciācija starp banku un lielo valsts uzņēmumu pirmā, otrā un trešā līmeņa vadītājiem un valsts pārvaldes vadītājiem.

Kučinskis norādīja, ka VID vadītājs nav vienīgais, kas ir vakants un kurā piemērotu kandidātu ir grūti atrast. Līdzīga situācija esot arī ar Maksātnespējas aģentūras vadītāja posteni.

Jau vēstīts, Koļegovu VID vadītājas amatam virzīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (Zaļo un zemnieku savienība) pēc tam, kad no dienesta vadības atkāpās Ināra Pētersone un kad konkurss uz VID ģenerāldirektora amatu beidzās bez rezultāta.

Tomēr 12.augustā Koļegova atsauca savu kandidatūru, norādot, ka jaunā VID vadītāja meklēšana un iecelšana amatā ir pārāk politizēta.

Pēc neveiksmīgā mēģinājuma VID ģenerāldirektores amatā apstiprināt Koļegovu pašreizējā VID vadītāja pienākumu izpildītāja Dace Pelēkā pieļāva - ja viņai piedāvātu kandidēt uz vadītājas amatu, tad viņa varētu piekrist.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti