Kučinskis: Valdība jāveido labējai partijai ar lielāko balsu skaitu

Iniciatīva veidot nākamo valdību ir jāuzņemas kādai no labējām partijām, kura 13.Saeimas vēlēšanās būs ieguvusi lielāko balsu skaitu, intervijā LTV pauda Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) premjera amata kandidāts Māris Kučinskis.

Kučinskis uzsvēra, ka ir būtiski sagaidīt vēlēšanu rezultātus, nevis tikai balsotāju aptauju datus.

Vienlaikus viņš pauda, ka starp labējām partijām gaidāma drūzmēšanās. Viņaprāt, no šīm partijām valdības veidošana jāuzņemas tam politiskajam spēkam, kuram būs lielākais balsu skaits vēlēšanās. Vaicāts, vai tas tomēr varētu būt viņš, Kučinskis pauda, ka par to vēl nedomā un jāsagaida rezultāti: “Nebūtu prātīgi steigties naktī runāt.”

Komentējot samērā zemos ZZS rezultātus vēlētāju aptaujā, Kučinskis to saistīja ar valdības sāktām reformām, kurām rezultāts būs pēc laika, bet kuras pašlaik, iespējams, rada kādu mulsumu. Turklāt priekšvēlēšanu laikā dominējot neizpildāmi solījumi.

ZZS premjera amata kandidāts uzsvēra, ka nekaunas par viņa valdības sāktajām reformām: “Par katru savu vārdu es varu atbildēt. Un atbildēšu par to, ja [ZZS] rezultāti būs slikti.”

Turklāt pašlaik sliktākais būtu kavēties vecās tradīcijās, ka valdības portfeļi tiek sadalīti vēlēšanu naktī.

Tikmēr 12.Saeimas ZZS frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis, Latvijas Radio komentējot vēlēšanu aptaujas rezultātus, teica, ka "jebkurā situācijā kampaņa ir beigusies un tālāk var runāt par nākamo darba cēlienu". Brigmanis uzsvēra, ka ar vēlēšanām nekas nebeidzas un nekas partijas darbā nemainās.

Brigmanis LTV atzina, ka katrai partijai ir jātiek pāri posmiem, kad rezultāti ir sliktāki nekā citās reizēs, tā šoreiz būs, acīmredzot.

Bet ZZS ir spēcīga, tā spēj mācīties no kļūdām un atrast risinājumus nākotnē, sacīja Brigmanis.

Viņš sacīja, ka vēl pāragri runāt par rezultātiem, “ar ko mēs finišēsim”, bet tie būs sliktāki, nekā iepriekš, kad ZZS ieguva 19,5% vēlētāju atbalstu, taču “mēs iesim uz priekšu”.  

Brigmanis piebilda, ka ZZS ir par  konstruktīvu sadarbību, un nākamais Saeimas sasaukums nebūs izņēmums, savienība arī gatava deleģēt savus cilvēkus darbam valdībā, priekšā vēl ir sarežģītās sarunas par valdības veidošanu, bet “esam gatavi šiem izaicinājumiem”, atšķirībā no citiem politiskajiem spēkiem, kas vispār pazuduši no skatuves.

Saskaitīti 1078 iecirkņi no 1078

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti