Rīta Panorāma

Intervija ar Ivaru Belti

Rīta Panorāma

13.Saeima sanāk uz pirmo sēdi

Intervija ar Māri Kučinski

Kučinskis uzsver, ka aizejošajai valdībai vēl jāpieskata izglītības reforma

Pašreizējā valdība jaunas iniciatīvas neplānos, bet turpinās darboties ar vairākām jau iesāktām lietām, piemēram, izglītības saturu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" pauda valdības vadītājs Māris Kučinskis (Zaļo un Zemnieku savienība).

Viņš pastāstīja, ka valdībai joprojām ir jāpieņem vairāki lēmumi, lai kompetencēs balstītā pieeja mācībās skolās nebūtu jāatliek. Kučinskim jau drīzumā plānota tikšanās ar ģimnāziju vadītājiem.

Desmit esošās valdības locekļi ir ievēlēti 13. Saeimā. Tas nozīmē, ka viņiem darbs parlamentā vēl kādu laiku būs jāapvieno ar ministra amatu.Tāpat izskanējis, ka izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis ("Vienotība"), kurš Saeimā nav ievēlēts, varētu stāties Arta Pabrika ("Attīstībai/Par!") vietā un kļūt par Eiropas Parlamenta deputātu. Kučinskis apliecināja, ka viņa Ministru kabinetam izdosies veikt pienākumus līdz jaunās valdības apstiprināšanai.

Tāpat Kučinskis raidījumā pauda cerību, ka 13. Saeima neizjauks dzelzceļa elektrifikācijas projektu. Viņš ieteica deputātiem drīzāk nodrošināt uzraudzību, lai Eiropas Savienības nauda tiek iztērēta pareizi, ja ir šaubas, nevis apstādināt projektu, jo tas esot jautājums par to, vai Latvija būs konkurētspējīga. Tāpat viņš norādīja, ka šomēnes vajadzētu būt zināmiem vilcienu konkursa iepirkuma rezultātiem.

"Trešo reizi palikt bez vilcieniem Latvijai būtu kauns,"

uzsvēra premjers.

Kučinskis arī norādīja, ka jaunajiem valstsvīriem vajadzētu rūpēties par to, lai turpinātos veselības reforma. "Un veselības reforma, bez [mediķu] algas pieauguma būtu apgrūtināta," viņš norādīja. Indikatīvi esot iezīmēts finansējums mediķu algām, bet tas jāapstiprina, pieņemot nākamo budžetu.

KONTEKSTS:

Kučinska valdība kļuvusi par ilglaicīgāko viena termiņa valdību Latvijas jauno laiku vēsturē. Otrdien, 6. novembrī, tā sāk savu 1000.darba dienu. Kučinskis jau iepriekš izteicies, ka viņa vadītajai valdībai nav, par ko kaunēties.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti