Dienas notikumu apskats

Arī Brazīlija grasās savu vēstniecību Izraēlā pārcelt uz Jeruzalemi

Dienas notikumu apskats

Rīt jaunievēlētā Saeima savā pirmajā sēdē ievēlēs Saeimas Prezidiju

Kučinskis uzskata, ka viņa vadītajai valdībai nav par ko kaunēties

Kučinskis uzskata, ka viņa vadītajai valdībai nav, par ko kaunēties

Māra Kučinska (Zaļo un Zemnieku savienība) valdība kļuvusi par ilglaicīgāko viena termiņa valdību Latvijas jauno laiku vēsturē. Otrdien tā sāks savu 1000.darba dienu, strādājot kā pagaidu valdība, kamēr 13.Saeimā ievēlētie izveidos savu Ministru kabinetu. Pirms pirmdien, 4.novembrī, ieplānotajiem darbiem Kučinskis kolēģus uzrunāja, aicinot novērtēt šajos gados paveikto. 

"Mums nav, par ko kaunēties, lai gan vienmēr ir jāpieturas pie domas, ka varējām izdarīt vairāk. Par spīti dažādiem uzskatiem, atšķirīgiem ideoloģiskiem virzieniem, strīdiem un arī aizdomām, mums izdevās palikt vienotai komandai, kas spēja strādāt Latvijas labā. Es lepojos ar katru no jums un pateicos par man dāvāto iespēju būt par šīs izcilās valdības vadītāju. Paldies, mums izdevās," valdības pēdējā sēdē 12.Saeimas pilnvaru laikā kolēģiem sacīja premjers Kučinskis.

Jau rīt uz pirmo sēdi pulcēsies jaunievēlētā 13.Saeima, kurā nav iekļuvuši četri no ministriem.

Atskatoties uz paveikto, Kučinskis uzsvēra vairākas lietas. Piemēram, Latvija palielināja finansējumu aizsardzībai līdz 2% no iekšzemes kopprodukta. Tāpat premjers izcēla nodokļu reformu, kas jau tagad ļaujot nākotnē skatīties ar cerībām. Viņa vadītā valdība esot sākusi reformas izglītības un veselības jomās. 

Premjera teikto ministri uzņēma ar aplausiem. Katrs no viņiem īsās atskaites sāka ar pateicību par konstruktīvo darbu. Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (Nacionālā apvienība), kurš 13.Saeimā nav ievēlēts, uzsvēra paveikto maksātnespējas jomas sakārtošanā, tiesu reformās un uzturlīdzekļu piedziņā.

Rasnačs uzskata, ka šīs valdības un viņa vadītās ministrijas nopelns ir tas, ka cilvēki mazāk šķiras un vairāk precas. Šos darbus, pēc Rasnača teiktā, izdevies panākt kopā.

"Šī ir mana piektā valdība un, atklāti pateikšu, pirmā valdība, kurā es tiešām jutos kā vienotā komandā strādājošs. Pirmkārt, paldies, premjer, jums, ka jūs spējāt visus ministrus, neatkarīgi no partejiskās piederības, vienot kopīgam darbam," sacīja tieslietu ministrs.

To, ka Kučinska valdība ir bijusi saliedēta, uzsvēra arī izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis ("Vienotība"), kurš šajās vēlēšanās piedzīvoja zaudējumu. Viņš pieļāva, ka aizejošās valdības pašvērtējums atšķiras no sabiedrības atzīmes.

"Mēs zinām seno teicienu, ka sabiedrība pieprasa maizi un izrādes. Mēs esam domājuši vairāk par maizi, un varbūt to izrāžu ir bijis pārāk maz, un šī valdība ir bijusi diezgan garlaicīga. [..]

Sabiedrība laikam ir pieprasījusi šajās vēlēšanās vairāk izrāžu," sprieda Šadurskis.

Izglītības un zinātnes ministrs uzskaitīja virkni izdarītā. Piemēram, vēsturiski lielāko finansējuma pieaugumu pedagogu atalgojumam.

Šadurskis uzskata, ka pēc gadiem Kučinska valdību atcerēsies kā labu darba rūķu komandu.

"Gribu pateikt paldies visiem pārējiem ministriem par to, cik daudz ir izdarīts," sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (Zaļo un Zemnieku savienība). Viņa uzsvēra trīs jomas, kurās šī valdība esot daudz izdarījusi. Tās ir reformas nodokļu sistēmā un Valsts ieņēmumu dienestā, kā arī sāktais finanšu sektora sakārtošanā.

Pozitīvus vārdus savam darbam veltīja arī pārējie Kučinska valdības ministri. Vairāki uzsvēra, ka viņu uzsāktie darbi tagad būs jaunās valdības rokās.

Premjers Kučinskis akcentēja, ka šī valdība ir ilglaicīgākā viena termiņa valdība Latvijas vēsturē. Rīt tā atzīmes 1000.darba dienu.

Likums noteic, ka esošā valdība ir atkāpusies līdz ar jaunievēlētā parlamenta sanākšanu uz pirmo sēdi. Tomēr gadījumā, ja jaunā Saeima nav izteikusi uzticību jaunai valdībai, Ministru kabinets darbu turpina.

Desmit esošās valdības locekļi ir ievēlēti 13. Saeimā. Tas nozīmē, ka viņiem darbs parlamentā vēl kādu laiku būs jāapvieno ar ministra amatu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti