Kučinskis uzaicina pāvestu Francisku apmeklēt Latviju simtgades svinību laikā

Latvijas premjerministrs Māris Kučinskis (Zaļo un zemnieku savienība) atkārtoti uzaicinājis Romas katoļu baznīcas pāvestu Francisku apmeklēt Latviju laikā, kad mūsu valsts sagaidīs 100. gadadienu.

Kučinskis ar pāvestu tikās Vatikānā, kur Eiropas Savienības (ES) valstu vadītājiem bija īpaša audience pirms ES 60. gadadienas svinībām Romā. 

Latvijas premjers sarunā ar Latvijas Radio atzina, ka uzaicinājis pāvestu apmeklēt Latviju 2018.gadā, kad Latvijas valsts svinēs simtgadi, uzsverot, ka "šobrīd mums ir nepieciešama pāvesta vizīte Latvijā".

Kučinskis: Mums ir pamats domāt, ka pāvesta vizīte patiešām būs

  "Tas ir tāds liels simbols, mums ir 100 gadu. Mums šobrīd tāpat kā visiem ir nākotnes izaicinājumi. Un es ļoti ceru, ka viņš arī apmeklēs Baltijas valstis un Latviju tai skaitā," teica Ministru prezidents. "Mums ir pamats domāt, ka vizīte patiešām būs."

  Jau ziņots, ka 1957.gada 25. martā tika parakstīts Romas līgums. Tas kalpoja par pamatu sākotnēji sešu valstu radītās Eiropas Atomenerģijas kopienas un Eiropas Ekonomiskās kopienas izveidei. ES 60. gadadienas svinībās šīs nedēļas nogalē 27 ES valstu līderi parakstīs jaunu Romas deklarāciju.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti