Nedzirdīgajiem

Ielas garumā. No Klusā centra līdz Torņakalnam

Nedzirdīgajiem

Latvijas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna gadumijā (ar subtitriem).

Latvijas Republikas Ministru prezidenta uzruna gadu mijā (ar subtitriem).

Kučinskis: Svarīgi ir redzēt un saprast vienam otru

Lai arī esam pamanīti pasaulē, svarīgi ir arī redzēt un saprast vienam otru - pasniegt roku kādam, kurš nespēj iekāpt vilcienā, palīdzēt kādam, kurš veikalā nevar saskaitīt mazas naudiņas savā saujā un piebremzēt pie zaļās gaismas krustojumā, ja kāds vēl nav paguvis pāriet pāri ielai, gadu mijas uzrunā Latvijas iedzīvotājiem teica Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Premjers uzrunā norādīja, ka aizraujošais gads, kurā svinējām Latvijas valsts simtgadi, kļūs par vēsturi. "Aiziet gads, kurā bija daudz svētku un daudz prieka. Bija arī kaislības, varas alkas un daudz solījumu. Bija griba atrisināt visu ātri un uzreiz. Aiziet gads, kurā daudz uzzinājām paši par sevi un tiem, kas mums apkārt. Gribu cerēt, ka šī jaunā pieredze būs vērtīgs ieguvums," teica Kučinskis.

Ministru prezidents atgādināja, ka pirms gada sacījis - mūs gaida izcils gads. "Šodien ar pārliecību saku, ka nekļūdījos. Statistikas skaitļi liecina, ka Latvija strauji aug – mēs vairāk ražojam un eksportējam, mēs vairāk nopelnām un vairāk tērējam, mēs tuvojamies savam mērķim – Eiropas Savienības vidējam dzīves līmenim," pauda Kučinskis.

Premjers uzrunā arī atzina, ka tajā pašā laikā vairojas nevienlīdzība un spožie statistikas dati nekādi nespēj iepriecināt tos, kuri savu katra mēneša budžetu mēra vien dažos simtos eiro.

"Tomēr Latvijas budžeta iespējas ir tādas, kādas tās ir. Iespējas palielināt minimālo algu, pensijas un pabalstus dos tikai Latvijas ekonomikas izaugsme; cita ceļa brīvai valstij nav! Mums jau reizēm ļoti gribas ticēt absurdiem solījumiem, tomēr budžeta skaitļus piemānīt nevar," uzsvēra Kučinskis.

Ministru prezidents akcentēja, ka Imantam Ziedonim ir dzejolis par Jāni, kurš atnāca un iedzina mietu grīdā. "Tas man nāk prātā, runājot par reformām izglītībā un veselības aprūpē. Mietu mēs iedzinām, kas nozīmē to, ka ieslēgt atpakaļgaitu šiem reformu virzieniem vairs neizdosies. Jā, daudzas lietas ir palikušas nepabeigtas, bet pamati ir iebūvēti stingri, jo izglītībai un veselības aprūpei jābūt pieejamai un, galvenais, kvalitatīvai!" tā Kučinskis.

Aizejošajai valdībai izdevies spert pirmo soli, paaugstinot minimālo algu un ieviešot progresīvo ienākumu nodokli. Taču ir jāiet tālāk, norādīja premjers.

"Nevienlīdzībai ir liels spēks, tas sašķeļ sabiedrību, tas saindē pat tuvu cilvēku attiecības, bet to nevar atcelt vai iznīdēt ar vienu Ministru prezidenta rīkojumu vai balsojumu Saeimā," atzina Kučinskis.

"Daudzas mazas tautas lepojas ar savu drosmi, ar to, ka ir pamanītas pasaulē. Vienlaikus mums ir svarīgi arī redzēt un saprast vienam otru - pasniegt roku kādam, kurš nespēj iekāpt vilcienā, palīdzēt kādam, kurš veikalā nevar saskaitīt mazas naudiņas savā saujā, piebremzēt arī pie zaļās gaismas krustojumā, ja kāds vēl nav paguvis pāriet ielu,  vai neatraidīt svešinieku, kam vajag parādīt ceļu. Mēs protam būt sirsnīgi un iejūtīgi, un reizēm mums visiem acīs saskrien asaras. No tām nevajag ne kautrēties, ne bēgt, asaras un cerības nespēj atņemtm neviens," aicināja premjers.

Uzrunas beigās viņš piebilda, ka daudzi zina ironisko stāstu par trim aploksnēm, kuras aizejošās valdības vadītājs atstāj savam pēctecim. "Pirmajā aploksnē ir vēstījums - "visās nelaimēs vaino mani", otrajā nav nekā, bet trešajā ir padoms – "gatavo trīs aploksnes". Nešaubos, ka pirmās vēstules padoms tiks izmantots visos iespējamos veidos, bet par spīti visam, otrajā aploksnē es ierakstu šādu padomu: "nebaidies rīkoties!" Nākamajai valdībai vienmēr būšu gatavs palīdzēt ar padomu, vienlaikus - stingri vērtējot padarīto!" tā Kučinskis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti