Tieša runa

Vai demogrāfija būs viena no jaunās valdības prioritātēm?

Tieša runa

Tieša runa. Kādi būs jaunās Latvijas valdības izaicinājumi ārpolitikā?

Tieša runa. Vai Mārim Kučinskim izdosies iedarbināt izpildvaru?

Kučinskis: Pilnīga pāreja uz izglītību latviešu valodā no 2018.gada nav reāla

Pilnīga pāreja uz mācību procesu latviešu valodā visās Latvija vispārizglītojošās skolās jau no 2018.gada nav reāla, to Latvijas Televīzijas raidījumā "Tieša runa" atzina Ministru prezidenta amatam nominētais Māris Kučinskis (Zaļo un zemnieku savienība).

Jautāts par iespējamiem domstarpību jautājumiem valdības veidošanā, Kučinskis atklāja, ka "jūtīgie jautājumi" pārrunāti jau pašā valdības veidošanas sākumā. "Jo mēs sapratām, ja mēs tur [jūtīgajos jautājumos] nevaram vienoties, tad būs grūti," stāstīja Kučinskis.

Pēc Kučinska sacītā, pēc šīm sarunām viņš par politiķu pārrunāto nekādu informāciju nesniedza un "aizgāja ne tāda gluži informācija" par mācību procesu latviešu valodā.

"Tātad latviešu valoda, 2018. gads, no 1. klases. Mēs ļoti respektējam, tā ir Nacionālās apvienības [prasība], tie ir viņu vēlētāji, kas arī prasa 2018. gadā. Mana, mūsu atbilde toreiz bija – piekrītam virzībai, bet, piedodiet, 2018.gadā tas nav reāli vienkārši. Tas būs milzīgs skandāls. Mēs tam vēl neesam gatavi," atzina Kučinskis.

Politiķis norādīja, ka šajā jautājumā var "pastiprināt virzību, pieņemam kādus jaunus pasākumus". "Jo šodien mēs runājam par Integrācijas fonda milzīgo naudu, kas ir ieguldīta un kur ir rezultāts. Mēs skatāmies, kā iet. Bet šobrīd pilnīgi atklāti 2018. gadu mēs ierakstīt nevaram. Nacionālā apvienība paliek pie sava (..)," sacīja Kučinskis.

Kučinskis gan norādīja, ka Nacionālā apvienība ar izpratni izturas pret viņa nostāju un šajā jautājumā ir panākts kompromiss.

Kā zināms, jau desmit gadus valsts un pašvaldību finansētajās mazākumtautību izglītības iestādēs 10.-12.klasēs 60% mācību satura tiek apgūts latviešu valodā, bet 40% mazākumtautību valodā. Pāreja bija pakāpeniska.

Eksprezidents Valdis Zatlers "krievu skolu aiztikšanu" iepriekš minēja kā vienu no trim kļūdām, ko Latvija pieļāvusi krievvalodīgo jautājumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti