Kučinskis par «veselības nodokli»: Viņķele izvirzījusi ļoti radikālu priekšlikumu

Veselības ministre Ilze Viņķele ("Attīstībai/Par!") izvirzījusi ļoti radikālu priekšlikumu. To intervijā Latvijas Radio atzina bijušais valdības vadītājs, Saeimas deputāts Māris Kučinskis (Zaļo un Zemnieku savienība), vērtējot ministres izteikto priekšlikumu par «veselības nodokli» visiem strādājošajiem.

Vērtējot Veselības ministrijas  (VM) sākto darbu pie veselības aprūpes līdzdalības maksājuma ieviešanas arī tiem strādājošajiem, kas nestrādā vispārējā nodokļu režīmā, politiķis teica, ka tas "būtu ciets solis", kas liktu mainīt nodokļu maksāšanas formas.

Tas skartu gan patentmaksas, arī mikrouzņēmumu nodokļa režīmu, kur strādājošajiem līdz šim piedāvāts brīvprātīgi pievienoties valsts veselības apdrošināšanas sistēmai. Turklāt apdrošināšanu plānots pārlikt no darba ņēmēja uz darba devēja pleciem, zināja teikt Kučinskis.

 

Premjers nenoliedza, ka atvieglotie nodokļu režīmi "prasās pēc inventarizācijas", taču tas būtu visai nepopulārs solis un jautājums ir par to, vai valdība ir tam gatava.

Bijušais valdības vadītājs atzina, ka veselības aprūpē reformas turpinās un šogad finansējums veselības aprūpei budžetā sasniegs 4,2% no valsts iekšzemes kopprodukta iepriekšējo aptuveni 3% vietā.

KONTEKSTS:

Topošās valdības deklarācijā paredzēts atteikties no diviem veselības aprūpes groziem. Viņķele jau iepriekš atzina, ka vēlas ieviest visiem nodokļu rezidentiem obligātu taisnīgu “ieejas biļeti” valsts veselības apdrošināšanas sistēmā, un valsts turpinātu apdrošināt aizsargātās grupas.

3 komentāri
Anonīms lietotājs 26816
No Sorosa fondiem varbūt barojusies? Tad jau jāpeld, peldriņķis jau ir ap vidu aplikts.
Anonīms lietotājs 17619
radikāli arī jārīkojas, nevis jāpeld pa straumi kā s***am !
Anonīms lietotājs 6871
Tieši tā. Kuča ar savām čempionēm 4 gadus perēja "grandiozās reformas", lielīja sevi un slauca naudu, bet beigās čiks vien sanāca - ne nodokļu reforma izdevusies, ne īsts progresīvais ieviests, ne visi ienākumi aplikti ar IIN, tikai alga, par čaškas veselības vanckaru vispar nav vērts runāt - nauda izšeptēta, rezultātu Viņķele izmetīs miskastē un pelnīti. ZZS tikai ar muti Rīgā brauca, ar darbiem palika turpat aizkrāsnē.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti