Dienas notikumu apskats

"Delna" uzraudzīs Skanstes tramvaja līnijas projekta finansējuma izlietojumu

Dienas notikumu apskats

LTAB vairs nedrīkstēs piedāvāt OCTA cenu kalkulatoru

Kučinskis norobežojas no apvienības biedres Ivetas Grigules

Kučinskis norobežojas no Grigules balsojuma Krievijas propagandas jautājumā

Premjers Māris Kučinskis (Zaļo un zemnieku savienība) norobežojas no Eiropas Parlamenta (EP) deputātes Iveta Grigules balsojuma pret rezolūciju saistībā ar cīņu pret Krievijas un teroristisko organizāciju propagandu, norāda premjera pārstāvis Andrejs Vaivars.

EP šonedēļ balsoja par to, vai akceptēt rezolūciju, kas paredz cīņu ar Krievijas un teroristu propagandu. Līdzās vēl diviem Latvijas eiroparlamentāriešiem Andrejam Mamikinam un Tatjanai Ždanokai, Grigule balsoja pret rezolūcijas pieņemšanu.

Kučinskis uzsver, ka Grigules rīcība neatspoguļo Latvijas pozīciju ārpolitikā un komunikācijā. “Vienmēr esam uzvēruši, ka mums pašiem, tāpat arī  ES un NATO ir jāstiprina kapacitātes stratēģiskās komunikācijas jomā (..) Cīņa pret propagandu un demagoģiju būs efektīva vienīgi tad, ja darbosimies kopā ar saviem partneriem ES un NATO,” norādījis Kučinskis.

Līdz ar to Grigules rīcība ir pretrunā Latvijas interesēm ārpolitikā.

Gan Kučinskis, gan Grigule ir ievēlēti no Zaļo un Zemnieku Savienības saraksta, tomēr pārstāv dažādas apvienības sastāvā esošās politiskās partijas. Kučinskis nāk no Liepājas partijas, bet Grigule no Latvijas Zemnieku Savienības. Tādēļ premjers ir mudinājis Zemnieku Savienības vadītāju Augustu Brigmani izvērtēt Grigules rīcību un pats ar deputāti par šo jautājumu nav runājis.

Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze norādīja, ka Grigules balsojums pilnībā neatbilst ZZS politiskajai nostājai un bija nepareizs balsojums. “Tas bija ļoti, ļoti nepareizi,” sacīja Krauze. Tāpēc ZZS vēlas šo jautājumu pārrunāt ar Griguli, tomēr līdzīgi kā žurnālistiem piektdien neizdodas ar viņu sazināties.
Tas savā ziņā esot ietekmējis ZZS uzticību Grigulei.

Pašas EP deputātes skaidrojumu par viņas balsojumu Latvijas Radio līdz šim iegūt nav izdevies. Deputātes telefons ir atslēgts. Tomēr iepriekš Grigule uzsvēra cik nozīmīga Latvijai ir viņas vadītā Eiropas Parlamenta delegācija sadarbībai ar Centrālāzijas valstīm. Toreiz deputāte arī kritiski izteicās par dažādām Eiropas Parlamenta rezolūcijām, kas, viņasprāt, bojā attiecības ar kaimiņvalstīm.

 

 

9 komentāri
Neslāvs
Kāda cīņa, ja visās TV pakās puse kanālu ir krievu un no atlikušajiem 80% sertificēti izplatīšanai krievijas teritorijā un krievu valodā. pat LTV7 nu ir krievu okupēts un izplata viņu propagandu un dzimtcilvēku dzīvesveidu seriālos. Grigule atklāti pateica, ka Latvijā Stokholmas sindroms ļauj tikai laizīt un "ļizaķ".
un
Bet kādu nacionālu kartiņu atsūtīja 18. novembrī...
Notars
Ar kartiņu viņa iespļāva visiem sejā !!!
Japī
Būs balsojusi pēc sirdsapziņas, tāpat kā tā Saskaņas deputāte kuras balss ievēlēja Truksni Jūrmalā.. haha
Grigule, aišķirībā no Kučinska,
kā šķiet, ievēroja ZZS partijas disciplīnu
Sarma
Ja atceramies EP vēlēšanu kampaņu, tad jau īpaši nav par ko brīnīties. Nevienam nezināma dāma pēkšņi uz visiem stūriem tiek reklamēta. Interesanti par kādiem līdzekļiem un kā uzdevumā. Nu ne jau Latvijas interesēs. To apliecina arī saistībā ar Mamikinu - nabadziņu, kurš esot tā-ā-ādu pazemojumu pārcietis Latvijā. Vai tomēr kādreiz pirms vēlēšanām nevajadzētu ieslēgt smadzenes? Vai nepietiek ar vienu klaunu - Ždanoku?
XXX
Grigule ir tā atslābusi, ka pat īsti nesaprot par ko iet runa un par ko ir jābalso! Sparīgi atpūšās pirms kārtējās sevis slavinošās kampaņas.
eM
Pietrūkst ierastā apkopojuma raksta beigās: "Jau ziņots, ka Eiropas parlaments tādā un tādā datumā nobalsojis par/pret rezolūcijas pieņemšanu". Savādāk nevaru saprast, vai Grigulei izdevās vai nē viņas ļaunais plāns :)
polis
nav jau brīnums, ja lembergs ir grigules labais papucis, bet mamīka sieva štažiere.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti