Dienas notikumu apskats

"Delna" uzraudzīs Skanstes tramvaja līnijas projekta finansējuma izlietojumu

Dienas notikumu apskats

LTAB vairs nedrīkstēs piedāvāt OCTA cenu kalkulatoru

Kučinskis norobežojas no apvienības biedres Ivetas Grigules

Kučinskis norobežojas no Grigules balsojuma Krievijas propagandas jautājumā

Premjers Māris Kučinskis (Zaļo un zemnieku savienība) norobežojas no Eiropas Parlamenta (EP) deputātes Iveta Grigules balsojuma pret rezolūciju saistībā ar cīņu pret Krievijas un teroristisko organizāciju propagandu, norāda premjera pārstāvis Andrejs Vaivars.

EP šonedēļ balsoja par to, vai akceptēt rezolūciju, kas paredz cīņu ar Krievijas un teroristu propagandu. Līdzās vēl diviem Latvijas eiroparlamentāriešiem Andrejam Mamikinam un Tatjanai Ždanokai, Grigule balsoja pret rezolūcijas pieņemšanu.

Kučinskis uzsver, ka Grigules rīcība neatspoguļo Latvijas pozīciju ārpolitikā un komunikācijā. “Vienmēr esam uzvēruši, ka mums pašiem, tāpat arī  ES un NATO ir jāstiprina kapacitātes stratēģiskās komunikācijas jomā (..) Cīņa pret propagandu un demagoģiju būs efektīva vienīgi tad, ja darbosimies kopā ar saviem partneriem ES un NATO,” norādījis Kučinskis.

Līdz ar to Grigules rīcība ir pretrunā Latvijas interesēm ārpolitikā.

Gan Kučinskis, gan Grigule ir ievēlēti no Zaļo un Zemnieku Savienības saraksta, tomēr pārstāv dažādas apvienības sastāvā esošās politiskās partijas. Kučinskis nāk no Liepājas partijas, bet Grigule no Latvijas Zemnieku Savienības. Tādēļ premjers ir mudinājis Zemnieku Savienības vadītāju Augustu Brigmani izvērtēt Grigules rīcību un pats ar deputāti par šo jautājumu nav runājis.

Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze norādīja, ka Grigules balsojums pilnībā neatbilst ZZS politiskajai nostājai un bija nepareizs balsojums. “Tas bija ļoti, ļoti nepareizi,” sacīja Krauze. Tāpēc ZZS vēlas šo jautājumu pārrunāt ar Griguli, tomēr līdzīgi kā žurnālistiem piektdien neizdodas ar viņu sazināties.
Tas savā ziņā esot ietekmējis ZZS uzticību Grigulei.

Pašas EP deputātes skaidrojumu par viņas balsojumu Latvijas Radio līdz šim iegūt nav izdevies. Deputātes telefons ir atslēgts. Tomēr iepriekš Grigule uzsvēra cik nozīmīga Latvijai ir viņas vadītā Eiropas Parlamenta delegācija sadarbībai ar Centrālāzijas valstīm. Toreiz deputāte arī kritiski izteicās par dažādām Eiropas Parlamenta rezolūcijām, kas, viņasprāt, bojā attiecības ar kaimiņvalstīm.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti