Kučinskis: Kompromisā ar britiem Latvija piekāpusies jautājumā par nākotnes aizbraucējiem

Eiropas Savienības (ES) līderu sarunās ar Lielbritāniju, kurās izdevies panākt kompromisu, Latvija ir piekāpusies jautājumā par cilvēkiem, kuri nākotnē varētu braukt darba meklējumos uz Lielbritāniju, atzina Latvijas premjerministrs Māris Kučinskis (Zaļo un zemnieku savienība).

Kučinskis pauda, ka ar Lielbritāniju panāktais kompromiss kopumā ir labs un dod cerību, ka britu referenduma iznākums būs par palikšanu Eiropas Savienība.

Taču Latvijai kompromisu meklējumos nācies piekāpties, jo pabalstu ierobežojumi būs. “Šī vienošanās un kompromiss, ar ko Kamerona kungs aizbrauca mājās, vairāk vai mazāk ir ar cerībām, ka referendumā nobalsos par palikšanu Eiropas Savienībā. Tas ir arī labs kompromiss. Ja mēs kaut kur esam piekāpušies, tad varbūt tas ir jautājumā par cilvēkiem, kas brauks kādreiz projām. Bet ņemot vērā, ka mēs nevēlamies, lai cilvēki brauc prom no Latvijas, tad tas mums ir mazāk sāpīgs,” sacīja Kučinskis.

Savukārt attiecībā uz pabalstiem, kas skars Lielbritānijā strādājošo vecāku bērnus, to indeksācija sāksies ar 2020.gadu un, visticamāk, skars tos, kas vēl plāno braukt. “Indeksācija nenozīmē, ka nesaņems vispār. Zināmi ierobežojumi, kur esam piekāpušies, ir par bērniem, kas paliek Latvijā. Šobrīd saņemto 104 eiro vietā būs indeksācija atbilstoši tam līmenim, kādā Latvijā atrodas pret Lielbritāniju,” viņš skaidroja.

No otras puses, panāktā vienošanās rāda, ka Latvijai vajag celt pašai savus pabalstus un ekonomiku, lai cilvēki nebrauktu prom. 

“Domāju, ka mūsu uzdevums ir mums pašiem celt pabalstus, stiprināt ekonomiku un saukt atpakaļ cilvēkus no Lielbritānijas, nevis raizēties, ka viņi kaut kādā ziņā būs apdraudēti, ja grib no jums aizbēgt projām,” komentēja Kučinskis.

Premjers arī atzinīgi vērtēja savu pirmo tikšanos ar ES līderiem: “Zināmā mērā mēs varam būt apmierināti ar rezultātiem un to, kā es tiku uzņemts. Uzskatu, ka brauciens bija ļoti veiksmīgs.”

Jau ziņots, ka pēc divu dienu ilgām sarunām Lielbritānija un pārējās Eiropas Savienības dalībvalstis panākušas vienošanos par reformām Lielbritānijas turpmākajās attiecībās ar ES. Kompromiss sasniegts arī divos visgrūtākajos jautājumos par pabalstiem viesstrādniekiem un Lielbritānijas balsi finanšu lietās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti