Kučinskis: Cīņā ar plūdiem Latgalē trūka sadarbības starp pašvaldībām un valsti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Cīnoties ar plūdiem pie Daugavas, trūka sadarbības starp pašvaldību un valsts institūcijām daudzās vietās Latgalē. Labāka situācija gan bijusi Vidzemē, trešdien intervijā Latvijas Radio norādīja Latvijas Lielo pilsētu asociācijas izpilddirektora vietnieks Māris Kučinskis.

„Neviena pašvaldība nav tik stipra, lai viena pati tiktu galā. Sadarbība starp pašvaldību un valsts institūcijām daudzās vietās tur [Latgalē] tā īsti sākās tagad, kad divi ministri ieradās. Valsts un pašvaldības sadarbība reģionu mērogos izskatās, ka Latgalē nav bijusi, salīdzinot ar Vidzemi, tik laba,” atzina Kučinskis.

Viņš arī skaidroja, ka jebkurā ārkārtas situācijā vai stihijā būtiski aizmirst par resoru barjerām, tātad darboties kopā pašvaldībām, ugunsdzēsējiem glābējiem, kuriem ir ekipējums, policijai, robežsargiem, un visiem būt kā vienai komandai. „Nevaru pārmest nevienam pašvaldības vadītājam – katrs cīnījās kā lauva un kā varēja. Bet koordinācija visā upes baseina robežās nebija,” uzsvēra Kučinskis.

Taujāts par plūdu radītajiem zaudējumiem, viņš skaidroja, ka pašlaik aprēķini ir tikai aptuveni, jo daudzviet plūdu skartās teritorijas joprojām ir zem ūdens. „Pašlaik pašvaldības var tikai aptuveni lēst par plūdu radītajiem zaudējumiem. Iespējams, pašvaldību zaudējumi nebūs tik lieli, bet ir skarts ļoti daudz privātā sektora. Es pozitīvi vērtēju valdības lēmumu atbalstīt arī privāto sektoru,” sacīja Kučinskis.

Viņš arī skaidroja, ka formāli ārkārtas situācijas izsludināšana nepieciešam vien tad, ja ir jāevakuē cilvēki piespiedu kārtā. Tai pat laikā tas ir nepieciešams arī psiholoģisko iemeslu dēļ – lai cilvēki, kuri netic, ka viņiem kaut kas draudēs, izprastu bīstamo situāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti