Dienas ziņas

Vīri no autoservisiem ziedo Bērnu slimnīcai

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ziedo 20 000 eiro krūts vēža centram

Krūts veselības mēnesī Stradiņos atklāj izstādi un izremontē telpas pacientiem

Visā pasaulē oktobris ir Krūts veselības mēnesis. Arī Latvijā šis vēzis ir biežāk atklātā onkoloģiskā saslimšana sievietēm, bet, laikus atklāts, tas labi padodas ārstēšanai. Stradiņa slimnīcā turpmāk tā noritēs daudz patīkamākā vidē, jo trešdien saņemts 20 tūkstošu eiro ziedojums Krūts veselības centra iekārtošanai. Tāpat ierīkota pacientu izstāde.

Kas notiek ar sievieti, kura ārsta kabinetā izdzird diagnozi, ko, iespējams, nojautusi jau pirms analīzēm un pārbaudēm - krūts vēzis? Sešas bijušās Stradiņu pacientes dalās savā pieredzē foto izstādē, kas no trešdienas aplūkojama slimnīcas A korpusā.

Paciente, izstādes modele Natalja Saviča pastāstīja, ka viņai slimību atklāja grūtniecības laikā. Lēmums bijis ļoti grūts, bet viņa vispirms piedzemdējusi bērniņu un tikai tad sākusi ārstēties.

Arī citu sieviešu stāsti ir skaudri, jo sākumā šķiet, ka dzīve ir beigusies, bet pēc tam ieslēdzas izdzīvošanas instinkts.

Aktīvās pacientes apvienojušās Rozā vilciena labdarības fondā. Nosaukums radās tādēļ, ka pirmie fonda pasākumi notika vilcienos. Bet tagad sievietēm iespējams saņemt psihologa vai fizioterapeita palīdzību, un visas nodarbības sedz fonds.

Stradiņi trešdien saņēma arī apjomīgu ziedojumu, kas ļaus labāk iekārtot Krūts slimību centru, kurš atrodas vecā slimnīcas korpusā. Tur iekārtota pacientu uzgaidīšanas zona un izremontēti koridori.

Risks saslimt ar krūts vēzi ir katrai devītajai Latvijas sievietei. Ik gadus šo diagnozi uzzina vairāk nekā 1000 sieviešu. 

Krūts slimību centra vadītājs Arvīds Irmejs skaidroja, ka sievietei vismaz reizi mēnesī vajadzētu sevi pārbaudīt - jo ātrāk slimība tiek atklāt, jo vieglāk to ārstēt.  "Vēzis ir dzīvs organisms un, jo ilgāk dzīvo, jo vairāk dažādo sevi," stāstīja Irmejs.

Neviena cita vēža gadījumā nav tik daudz izārstētu pacientu.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti