Panorāma

Veselības ministra krēsls vakants

Panorāma

Lietuvas iedzīvotāji eiro gaida piesardzīgi

I.Krutojs neizslēdz «Jauna viļņa» aiziešanu

Krutojs neizslēdz «Jaunā viļņa» aiziešanu no Jūrmalas

Krievijas mūziķi un politiķi turpina kritizēt Latvijas Ārlietu ministrijas lēmumu iekļaut nevēlamo personu sarakstā trīs kaimiņvalsts dziedātājus. Pirmdien par “personām non-grata” Latvijā tika pasludināti Oļegs Gazmanovs, Josifs Kobzons un Valērija.

Viens no „Jaunā viļņa” rīkotājiem - Igors Krutojs - ārlietu ministra Edgara Rinkēviča lēmumu nosauca par “lētu gājienu”, uzsverot, ka tas darīts priekšvēlēšanu laikā. Krutojs izteica neapmierinātību, ka “melnais saraksts” tika papildināts dienu pirms atklāšanas, ar to nedaudz sabojājot plānus.  

„Godīgi sakot, nonāks līdz tam, ka konkurss aizies no Jūrmalas. Es saprotu, ka tas nav aiz kalniem. Un tas ir iespējams ne tikai teorētiski, bet tagad arī praktiski, gadījumā ja šāda situācija attīstīsies. Cita lieta, ka Rinkēvičam ilgi nepaliks strādāt par ārlietu ministru. Un ministrijas viedoklis var mainīties. Bet konkurss nepazudīs - tas būs vai nu Sočos, vai Maskavā,” norāda Krutojs.

Atbildot uz Latvijas Televīzijas jautājumu – vai situāciju ar “melno sarakstu” Krutojs pārrunājis ar Krievijas vadību, mūziķis atbildēja noraidoši, vien piebilstot, ka pirmdienas vakarā Rīgas lidostā ticies ar Krievijas vēstnieku Latvijā Aleksandru Vešņakovu.

Krutojs arī atzīmēja, ka “Jaunā viļņa” organizētājiem šogad nav plānotas oficiālās tikšanās ar Latvijas politiķiem. Iespējams, neformālas sarunas notiks nākamotrdien, kad Krutojs kopā ar lūgtiem viesiem svinēs savu dzimšanas dienu Latvijas Nacionālajā operā.

Pirmdien Rinkēvičs deva rīkojumu aizliegt Latvijā iebraukt trim slaveniem Krievijas mūziķiem, kas pēdējos mēnešos atklāti izteikuši atbalstu Krievijas prezidenta Vladimira Putina politikai. Rinkēvičs norādīja, ka Latvija nedrīkst būt ES anklāvs, kas laikā, kad ES apsver iespējas ieviest vēl stingrākas sankcijas pret Krieviju, savā valstī ļauj iebraukt šādiem cilvēkiem.

Neapmierinātību ar Latvijas Ārlietu ministrijas un ārlietu ministra lēmumu izteikuši gan paši mūziķi, gan Krievijas Ārlietu ministrija, izsaucot pie sevis Latvijas vēstnieci Krievijā Astru Kurmi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti